Prostěradla dle materiálu

Vyberte si prostěradlo podle materiálu, který je vám nejmilejší. Vybírat můžete podle toho, které vám přijde příjemnější na dotek i podle toho jaké roční období vás na tomto prostěradle čeká. Volba je jen na vás, my vám při útratě nad 1499 Kč odpustíme poplatek za dopravu.

 

Bavlna je základ spánku

Nejoblíbenější přírodní materiál pro výrobu ložního prádla je bavlna a prostěradla tomu nejsou výjimkou. Není se čemu divit, bavlna je prodyšná, pevná a dobře odvádí pot, takže je pro výrobu prostěradel ideálním materiálem. Bavlněná prostěradla nabízíme hned v několika variantách, abyste si mohli vybrat tu nejlepší pro váš bezchybný spánek.

Bavlněná plátěná prostěradla jsou úplný základ. Jedná se o klasiku, která nikdy neomrzí. Je to pevné, jednoduché prostěradlo, u kterého kromě praktičnosti oceníte, že snese vysoké teploty. Není problém ho vyvářet, tím pádem i dokonale desinfikovat. Je jemné a pohodlné, a když doslouží ve své původní funkci, je možné ho použít jako tradiční převlek na maškarní, stačí vystřihnout dva otvory pro oči.

Velice rozšířená prostěradla z bavlny jsou froté prostěradla. Pokud vám název připomíná ručníky, tak jste na správné stopě. Jde o způsob, kterým je tkanina zpracována. Správným zpracováním se vytváří velmi členitý povrch, díky kterému dokáže absorbovat poměrně vysoké množství tekutiny. Stejně tak jako froté ručník usuší vás, tak froté prostěradlo dokonale vysuší váš případný pot. Zároveň je měkké a příjemné na dotek, takže nerušený spánek je zaručen.

Na dotek velice jemná, přesto velmi pevná a spolehlivá, jsou bavlněná prostěradla Jersey. Jedná se o pletený materiál s vysokou gramáží, takže se může pochlubit dlouhou životností. Jersey prostěradla mají dokonale hladký povrch, takže jsou na dotek velice příjemná. Větší jemnosti lze dosáhnout použitím česané bavlny, tak vznikají Jersey Mako prostěradla. Přidáním lycry, neboli spandexu, se znásobí pružnost a vznikají luxusní Jersey prostěradla s lycrou, která nikdy nežmolkovatí a nikdy neztratí tvar. Výhodou všech Jersey prostěradel je, že se dají prát až na 60°C, což je teplota, kdy se ničí mikroby a alergeny.

 

V posteli jako na obláčku

Hledáte něco opravdu příjemného? Chcete se cítit v posteli jako na obláčku a užívat si dokonalou hebkost? V tom případě sáhněte po prostěradle z mikroflanelu. Je to materiál velmi podobný oblíbenému mikroplyši. Mikroflanel má ale o něco kratší vlas a hustější strukturu, takže je ještě o řád jemnější a hebčí. Samozřejmostí jsou i vynikající termoregulační vlastnosti, takže takové prostěradlo oceníte především v zimních měsících. Není nic příjemnějšího, než se po mrazivém dnu uvelebit na tomto heboučkém zázraku.

Při výběru prostěradla nezapomeňte zohlednit rozměry vaší matrace, aby prostěradlo dokonale sedělo a také barvu vašeho povlečení, ať prostěradlo podtrhne jeho krásu a přirozeně zapadne do vaší ložnice.

131 položek celkem
b4251fa1dd98095 J-32894
Nahoru
Další produkty