Prostěradla plátno

Plátěná prostěradla jsou klasika, která se nikdy neomrzí. Jsou příjemná na dotek, dobře dýchají i sají pot. Lehce chladí, proto jsou ideální i pro použití v parném létě. Překvapením pro vás ale může být, že jsou dostupná nejen v podobě nám známé plachty, ale i v provedení s gumou po obvodu, aby na matraci lépe držela.

Prostěradla z plátna jsou známá dlouhou životností a schopností snést i vysoké teploty. Můžete je vyvářet, i mandlovat. A jak si doba žádá, jsou dostupná v mnoha barevných provedení.

Plátěná prostěradla jsou pro milovníky klasiky číslo jedna. Díky tomu, že bavlna patří mezi přírodní materiály, dobře sají pot, jsou prodyšná a lehce chladí. Proto se hodí spíš pro letní období. A vy je oceníte, protože se nebudete tolik potit.

Kromě tradiční bílé barvy jsou dostupné v mnoha barevných odstínech. Jejich nespornou výhodou je možnost praní až na 95°C. Mohou mít formu obdélníkové plachty nebo jako napínací prostěradlo s gumou.

Stejně jako u ostatních druhů prostěradel si dejte pozor na vhodně zvolenou velikost. Prostěradlo by nemělo být ani krátké, ani příliš dlouhé. Pečlivě změřte výšku, šířku i délku matrace a podle toho vyberte velikost prostěradla. Kdyby bylo příliš malé, nezaložíte ho pod matraci. Příliš velké prostěradlo se zase bude různě rolovat a vy se klidně nevyspíte.

Prostěradla z bavlny jsou příjemná na dotek a vhodná pro alergiky. Před prvním použitím je vyperte na maximální možnou teplotu (dle obalu), s použitím vhodného pracího prostředku. Perte je odděleně od ostatního prádla. V případě potřeby je můžete vyžehlit.

2 položek celkem