Prostěradla plátno

3 položek celkem

Plátěná prostěradla jsou klasika, která se nikdy neomrzí. Jsou příjemná na dotek, dobře dýchají i sají pot. Lehce chladí, proto jsou ideální i pro použití v parném létě. Překvapením pro vás ale může být, že jsou dostupná nejen v podobě nám známé plachty, ale i v provedení s gumou po obvodu, aby na matraci lépe držela.

Prostěradla z plátna jsou známá dlouhou životností a schopností snést i vysoké teploty. Můžete je vyvářet, i mandlovat. A jak si doba žádá, jsou dostupná v mnoha barevných provedení.

Plátěná prostěradla jsou pro milovníky klasiky číslo jedna. Díky tomu, že bavlna patří mezi přírodní materiály, dobře sají pot, jsou prodyšná a lehce chladí. Proto se hodí spíš pro letní období. A vy je oceníte, protože se nebudete tolik potit.

Kromě tradiční bílé barvy jsou dostupné v mnoha barevných odstínech. Jejich nespornou výhodou je možnost praní až na 95°C. Mohou mít formu obdélníkové plachty nebo jako napínací prostěradlo s gumou.

Stejně jako u ostatních druhů prostěradel si dejte pozor na vhodně zvolenou velikost. Prostěradlo by nemělo být ani krátké, ani příliš dlouhé. Pečlivě změřte výšku, šířku i délku matrace a podle toho vyberte velikost prostěradla. Kdyby bylo příliš malé, nezaložíte ho pod matraci. Příliš velké prostěradlo se zase bude různě rolovat a vy se klidně nevyspíte.

Prostěradla z bavlny jsou příjemná na dotek a vhodná pro alergiky. Před prvním použitím je vyperte na maximální možnou teplotu (dle obalu), s použitím vhodného pracího prostředku. Perte je odděleně od ostatního prádla. V případě potřeby je můžete vyžehlit.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení