Osušky

Pořiďte si opravdu pořádně velký ručník, pořiďte si osušku. Vyberte si z našeho výběru kvalitních osušek nejrůznějších stylů a motivů, od jednoduchých jednobarevných, až třeba po osušku s logem oblíbeného sportovního týmu. V případě, že vaše objednávka přesáhne 1499 Kč, zaplatíme za vás dopravné.

 

Kvalita na prvním místě

Při výběru osušky si, podobně jako při výběru ručníku, dávejte pozor především na parametr, který určuje gramáž tkaniny, ze které je vyrobena. Až gramáž od 400g/m2 a výše je zárukou toho, že vám ručník vydrží skutečně dlouho. Lehčí látky mohou po vícečetném praní ztrácet integritu a časem se může stát, že budete mít místo osušky průhledný hadřík.

 

Bavlna nebo bambusové vlákno?

Nejčastějším materiálem, se kterým se na poli vysoušení těla setkáte, je bavlna. V provedení froté je evergreenem utírání pokožky a není se čemu divit, froté je jako předurčené k odstraňování přebytečné vody. Froté ručníky a osušky jsou základem každé koupelny a je to tak správně. K pokožce jsou šetrné, jsou jemné a relativně rychle schnou.

Můžete mít i vylepšenou verzi froté osušky. Když se do bavlny přidají vlákna bambusové viskózy, získá obyčejná osušku ještě lepší vlastnosti. Dokáže v tu ránu absorbovat až 4x větší množství tekutiny, při stejném výkonu látky je lehčí, rychleji schne. Navíc mají bambusová vlákna antibakteriální a antimykotické vlastnosti, takže odolávají mikroorganismům a plísním. Jsou tím pádem ideální volbou, pro jedince se sníženou imunitou, citlivější pokožkou, nebo pro alergiky.

Stálá barevnost, pevnost tvaru a nulový obsah škodlivých látek u obou materiálů je samozřejmostí, potvrzuje to certifikát kvality Öko-Tex Standard 100.

Co se designu týče, slaďte svou novou osušku se svojí koupelnou, ale i s ručníky, ať zapadne a dotvoří její interiér. I takové detaily se počítají a právě díky nim vypadají interiéry nejen dobře, ale skutečně skvěle.

24 položek celkem