Osušky

37 položek celkem
fd76ccae2f8069b J-19TW063

Velký ručník, který slouží k osušení celého těla. To je jediný rozdíl mezi osuškou a ručníkem. Pro výběr osušky platí stejná pravidla, jako pro výběr ručníku. Nezáleží tolik na barvě a velikosti, jako na kvalitě a materiálu.

V naší nabídce najdete jak osušky z bavlněného froté, tak froté z bambusové viskózy a bavlny. Vybírat můžete z mnoha barev, designů i velikostí. Myslíme nejen na dospělé, ale i na děti. Výběr je jen na vás. Kvalita a dlouhá životnost při správné péči jsou samozřejmostí.

Dosud jste možná koukali víc na velikost a design než na gramáž a materiál. Proč jsou tyto dvě věci důležité?

Aby vám osuška dlouho sloužila, je důležitá kvalita materiálu, z něhož je vyrobena. A kvalitu udává právě gramáž. Příliš nízká gramáž bude mít za následek zklamání a místo osušky můžete mít doma průhledný hadřík. Proto si pečlivě čtěte složení a hledejte kolonku gramáž. Když tam najdete údaj 450 g/m2 a víc, vyhráli jste. Kvalita zaručena.

Samotný materiál pak vybírejte tak, aby byl příjemný na dotek, dobře dýchal a sál vlhkost. Klasikou je bavlněné froté s výbornou savostí a antistatickými vlastnostmi. Kdo si chce dopřát ještě trochu více luxusu, sáhne po bambusu. Luxusní bambusová osuška si vás získá rychlým schnutím, protiplísňovými vlastnosti (bakterie ani plísně nemají šanci) a také tím, že je schopná absorbovat až 4x víc vlhkosti než bavlna.

Stálobarevnost, pevnost tvaru a nulový obsah škodlivých látek u obou materiálů je samozřejmostí, potvrzuje to i certifikát kvality Öko-Tex Standard 100.