Přehozy na postel

2 položek celkem

V žádné ložnici by neměl chybět přehoz na postel. Je nejen elegantním doplňkem, ale je i praktický. Schová nedokonale ustlanou postel, zútulní ložnici, ochrání vaše peřiny před prachem. Přehozy na postel se opět vrací do módy.

Vybírat můžete z různých barev i materiálů. Dejte si pozor na vhodně zvolený rozměr. Dodejte vaší ložnici nový styl. Držte krok s dobou a pořiďte si krásný a stylový přehoz na postel.

Schová neustlané peřiny, zakryje nedostatky i úložné boxy. Už nikdy se nebudete stydět pozvat si návštěvu a provést ji po bytě.

Už dávno nejsou jen výsadou našich babiček. Aby byla vaše postel pořád krásně ustlaná, neprášilo se na peřiny, když zrovna nebude pár dnů doma – přehoz na postel je řešením.

Při jeho výběru zohledněte rozměr a materiál. Aby vypadal dobře a elegantně, nesmí být příliš krátký ani dlouhý. Nesmí z něj vykukovat matrace ani peřiny, zároveň by neměl sahat až úplně na zem. Měl by ideálně končit asi 10 cm pod spodní hranicí matrace – a to na všech stranách.

Komu se delší přehoz líbí, pohlídejte si, aby končil asi 1 cm nad podlahou, jinak bude křičet, že k této posteli v žádném případě nepatří. Delší přehoz může pěkně zakrýt třeba úložné vaky a boxy. Každý večer budete přehoz skládat, proto je nejlepší přehoz z nemačkavého materiálu. Jelikož se na něj bude prášit, měl by být kvalitní a stálobarevný. Budete ho prát stejně často jako povlečení.

Nejoblíbenějším materiálem je bavlna. Nejčastěji najdete přehozy prošívané, vyplněné dutým vláknem. Mohou být v setu i s polštářky.

Celkový vzhled ložnice přímo ovlivňuje naše pocity. A ty zase ovlivňují kvalitu spánku. Přehoz by tak měl ložnici nenásilně doplňovat. Slaďte ho s kobercem, nábytkem, závěsy i povlečením. Design tak záleží na vašem vkusu a zařízení vaší ložnice.

Přehoz na postel je důležitým prvkem vaší ložnice. Zakrývá poměrně velkou plochu a vaši ložnici tak promění k nepoznání.