Přikrývky a polštáře

Vybrat dětskou deku a polštářek se může zdát složité. Opak je pravdou. Je třeba vybírat pro konkrétní dítě, vzít v potaz jeho potřeby. Nevybírejte podle toho, co sedí dětem kamarádek. Vybírejte to nejlepší pro vaše dítě.

Malým dětem do postýlky polštářek nedáváme, bohatě stačí látková plena nebo podložka pod hlavičku. Až se bude děťátko přesouvat do klasické postele, přijde čas na polštář. Při jeho výběru, stejně jako při výběru dětské přikrývky, dbejte na materiál, způsob zpracování, rozměry i gramáž. Když se toho budete držet, nemůžete vybrat špatně.

Vybíráte pro novorozence nebo pro větší dítě? Dětem do cca 1-2 let není třeba do postýlky dávat polštář. Až když začne často usínat na peřině nebo si ji bude cpát pod hlavičku, je na čase o polštáři zauvažovat.

Většinou ale rodiče pořídí ložní soupravu ještě před narozením dítěte. Její součástí je jak přikrývka se skvělými termoregulačními vlastnostmi, tak polštář, který zajistí optimální oporu hlavy. Vybírejte antibakteriální a alergicky neutrální materiál, který v zimě hřeje a v létě chladí.

Běžným rozměrem klasického dětského polštáře je 40x60 cm, děti ale většinou chtějí ještě malý, dekorační polštářek se svým oblíbeným hrdinou. Rádi se k němu tulí, navozuje pocit bezpečí. Kromě toho pěkně dotvoří atmosféru v dětském pokoji.

Malá deka – třeba do kočárku, má rozměry 75x100 cm a je vhodná pro malé děti. Pro ty o maličko větší je pak ideální přikrývka o rozměrech 100x135 cm, a pro starší děti klidně deka ještě větší. Mezi nejoblíbenější materiály, ze kterých jsou vyrobeny deky, patří minky, bavlna, mikroflanel.

Při výběru klasické přikrývky přihlédněte k tomu, zda je dítě zimomřivé, nebo horkokrevné. Podle toho zvolte její hřejivost.

12 položek celkem