Dětské deky

24 položek celkem
34583 vanocni deka vlocky 130x170 cm T-329841
29e8bfe145afed0 J-20BL282

Vybrat deku pro miminka a malé děti není jednoduché. Deka by měla být ze zdravotně nezávadného materiálu, neškrábat, dýchat a disponovat skvělými termoregulačními vlastnostmi.

Deku do kočárku i postýlky vybírejte dle svého vkusu, s ohledem na design místa, kde ji budete používat. Pečlivě zvolte materiál a rozměry. Deka do kočárku bude určitě velikostně jiná než deka pro předškoláka.

Nabídka je široká co do materiálu i designu. Zatímco pro malé děti se hodí deka s jemnými motivy, u deky pro větší děti se nechte inspirovat třeba oblíbenou pohádkou.

Správná deka by měla dítě zahřát, ale zase nepřehřát. Má být lehká, příjemná na dotek, neměla by dělat žmolky. Její údržba by měla být snadná. Nechte o jejím výběru rozhodnout nejen oči, ale i hmat. A starší děti můžete k výběru přizvat také.

Pohlídejte si její složení, předepsaný způsob údržby a rozměry. Materiál, z něhož je deka vyrobena ovlivní její vlastnosti. Je deka měkká a příjemná na dotek? Neškrábe? Lze ji prát v pračce? Nebude pouštět chlupy? Jak hodně hřeje?

K výrobě dek se používá bavlna, vlna, fleece, minky nebo akryl. Bavlna je příjemná na dotek, nedráždí pokožku, dobře saje vlhkost, je prodyšná, ale nehřeje. Mezi její klady patří měkkost a možnost praní na vysoké teploty.

Minky deka je vhodná pro přechodná období jako jaro nebo podzim. Je příjemně měkká, má skvělé termoregulační vlastnosti a děti si ji zamilují. Nejen jako přikrývku, ale také jako deku na hraní. Často se u deky z minky setkáte s tím, že její druhá potištěná strana je z bavlny.

Fleecová deka je snadná na údržbu. Rychle schne a nežehlí se. Děti se do ní rády zabalí, o to víc, když je s motivem oblíbeného hrdiny.

Akryl vypadá jako vlna a na dotek se jí i podobá. Pokožku nedráždí, jednoduše se udržuje. Deka je příjemná a hebká a je finančně dostupná.