Kuchyňské utěrky

Vyberte si některé z krásných a praktických kuchyňských utěrek. Bez utěrek se v kuchyni neobjedete. Kvalitní utěrka, která dobře saje vodu a nepouští vlákna je nezbytností. Pokud se vám podaří objednávka alespoň za 1499 Kč, nebude nezbytné uhradit poplatek za dopravu.

 

Ať utírá a nepouští

Při výběru utěrky je hlavním aspektem, na který budete koukat, jak vypadá. Dejte ale pozor i na materiál. 100% bavlna je zárukou, že bude mít utěrka dobrou savost a tedy dokáže plnit svůj hlavní účel. Velmi důležitou vlastností je i celistvost utěrky, tak aby nepouštěla žádná vlákna. Dokáže být velice frustrující, když utíráte umytou skleničku a utěrka vám jí v podstatě zašpiní. Tuto vlastnost většinou výrobce deklaruje v popisu produktu, pohlídejte si to.

 

Praktický pomocník

Utěrka je vynikající pomocník. Možnosti jejího použití jsou skutečně široké. Kromě klasického utírání nádobí může utěrka fungovat i jako takový kuchyňský ručník při vaření. Můžete jí mít zastrčenou v zástěře nebo za páskem a udržovat své ruce neustále suché a připravené do akce.

Utěrku můžeme používat i místo kuchyňských chňapek, kdy za její pomoci můžeme manipulovat s horkým hrnci a pekáči. Ale pozor, utěrka musí být suchá. Pokud vezmete pekáč za pomoci mokré utěrky, téměř jistě se spálíte.

Utěrka je i skvělým pomocníkem při pečení. Její pomocí zakryjete kynoucí těsto, takže se k němu nedostane žádný hmyz ani prach a přesto může při kynutí hezky dýchat. Přikrýt utěrkou můžete u čerstvě upečené housky, které při chladnutí pod ní krásně změknou.

Kuchyňské utěrky mají skutečně mnoho využití a je tak dobré mít jich v domácnosti dostatek. Utěrku, kterou jste právě utřeli nádobí, není dobré použít jako chňapku nebo pro zakrytí pečiva. Mějte v kuchyni po ruce, alespoň 2-3, každou se svým účelem.

12 položek celkem