Kuchyňské utěrky

17 položek celkem

Vyberte si některé z krásných a praktických kuchyňských utěrek. Bez utěrek se v kuchyni neobjedete. Kvalitní utěrka, která dobře saje vodu a nepouští vlákna je nezbytností. Pokud se vám podaří objednávka alespoň za 2000 Kč, nebude nezbytné uhradit poplatek za dopravu.

 

Ať utírá a nepouští

Při výběru utěrky je hlavním aspektem, na který budete koukat, jak vypadá. Dejte ale pozor i na materiál. 100% bavlna je zárukou, že bude mít utěrka dobrou savost a tedy dokáže plnit svůj hlavní účel. Velmi důležitou vlastností je i celistvost utěrky, tak aby nepouštěla žádná vlákna. Dokáže být velice frustrující, když utíráte umytou skleničku a utěrka vám jí v podstatě zašpiní. Tuto vlastnost většinou výrobce deklaruje v popisu produktu, pohlídejte si to.

 

Praktický pomocník

Utěrka je vynikající pomocník. Možnosti jejího použití jsou skutečně široké. Kromě klasického utírání nádobí může utěrka fungovat i jako takový kuchyňský ručník při vaření. Můžete jí mít zastrčenou v zástěře nebo za páskem a udržovat své ruce neustále suché a připravené do akce.

Utěrku můžeme používat i místo kuchyňských chňapek, kdy za její pomoci můžeme manipulovat s horkým hrnci a pekáči. Ale pozor, utěrka musí být suchá. Pokud vezmete pekáč za pomoci mokré utěrky, téměř jistě se spálíte.

Utěrka je i skvělým pomocníkem při pečení. Její pomocí zakryjete kynoucí těsto, takže se k němu nedostane žádný hmyz ani prach a přesto může při kynutí hezky dýchat. Přikrýt utěrkou můžete u čerstvě upečené housky, které při chladnutí pod ní krásně změknou.

Kuchyňské utěrky mají skutečně mnoho využití a je tak dobré mít jich v domácnosti dostatek. Utěrku, kterou jste právě utřeli nádobí, není dobré použít jako chňapku nebo pro zakrytí pečiva. Mějte v kuchyni po ruce, alespoň 2-3, každou se svým účelem.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení