Polštáře a přikrývky

16 položek celkem

„Jak si kdo ustele, tak si také lehne.“ Známé a zcela pravdivé přísloví. Kvalitu spánku ovlivňuje samotná postel, rošt, matrace, povlečení, prostěradlo, přikrývka a polštář. V případě polštáře bychom mohli přísloví doplnit o „… tak také vstane.“ Nesprávný polštář je často příčinou bolestí hlavy i zad.

Když nastane čas na koupi polštáře a přikrývky, popřemýšlejte o vhodné velikosti, materiálu i teplotě v ložnici. Budete chtít jednu a tu samou přikrývku používat v létě i v zimě? Jste alergik?

Výběr přikrývky ani polštáře nepodceňujte. Jen když je správně zvolíte, budete spát jako Šípková Růženka.

Nastal čas pořídit si novou přikrývku a polštář a vy tápete v nabídce? Je poměrně široká a člověk se v ní těžko orientuje.

Než se rozhodnete pro přikrývku, odpovězte si na následující otázky:

  • Chcete tenkou nebo silnou přikrývku?
  • Jaká je teplota v ložnici?
  • Chcete si najednou koupit přikrývku na léto i zimu?
  • Potřebujete hypoalergenní přikrývku?
  • Jakou velikost potřebujete?
  • Jaký materiál preferujete?

Přikrývka by měla být prodyšná a lehká. Ideální je, aby reagovala na tělesnou teplotu. Přikrývka pro alergika musí být odolná proti roztočům a snést vysoké teploty při praní. Zvažte také rozměry – postačí vám klasická délka, nebo potřebujete prodlouženou přikrývku?

Vybrat vhodný polštář také není jen tak. Hlava a krk během spánku leží na polštáři. Nikdo se nechce ráno probudit se ztuhlým krkem a bolestí hlavy. Vybírejte jej s ohledem na velikost, tvar, polohu, ve které nejčastěji spíte, materiál i váš zdravotní stav.

Dobrý polštář poznáte podle toho, že má původní tvar a pružnost. Jen takový polštář zajistí oporu krku i hlavě. Proleželý polštář vás nenechá vyspat, způsobí bolest hlavy, možná budete mít i problém s usínáním. Pak je na čase pořídit nový.

Dopřejte si kvalitní spánek a pohodové probuzení bez bolesti.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení