Prostěradla do postýlky

Dominantou dětského pokojíčku je postýlka. Její součástí by měla být kvalitní matrace, zdravotně nezávadné povlečení a příjemné prostěradlo. Dítě by se na něm nemělo zbytečně potit, ale neměla by mu být ani příliš zima.

Prostěradlo by mělo odpovídat rozměrům matrace. Změřte její výšku, délku i šířku a dejte pozor , aby na ní prostěradlo dobře sedlo.

Ideální volbou je prostěradlo z bavlny, jersey nebo froté – podle aktuálního ročního období a pokojové teploty v dětském pokojíčku.

Výběr prostěradla se často podceňuje. A přitom právě prostěradla se dotýká většina našeho těla. Na co si dát při jeho výběru pozor?

Základem je správný rozměr a materiál. Klasická matrace do dětské postýlky měří 120x60 cm, na trhu jsou ale i postýlky o rozměru 140x70 cm – většinou jde o rostoucí postel. Pečlivě si tedy zkontrolujte, jaký rozměr máte vy. Změřte si i výšku matrace. Pokud máte vyšší matraci, bude výběr složitější.

Když přijde řada na volbu materiálu, vezměte v potaz roční období a teplotu v bytě. Vhodná jsou jak bavlněná prostěradla, tak ta napínací. Klasická plachtová prostěradla jsou ze 100% bavlněného plátna a můžete je prát na vysoké teploty. Nevýhodou je potřeba je žehlit.

Napínací jersey prostěradla jsou o něco praktičtější. Lépe se na matraci navlékají díky navléknuté gumě po celém obvodu a tolik se neshrnují. Není potřeba je žehlit, perou se na nižší teplotu než ta čistě bavlněná.Dejte si ale pozor, zda neobsahují příměs umělých vláken.

Froté prostěradla jsou měkká a příjemná na dotek. Po obvodu mají v tunýlku všitou gumu.

Barva prostěradla je jen na vás. Nabídka je široká. Na bílém prostěradle bude vidět každý flíček, je to ale klasika, na kterou leckdo nedá dopustit. Barevná prostěradla zase rozzáří nejen postýlku, ale celý pokoj.

37 položek celkem