Prostěradla 180x200 cm

Vyberte si prostěradlo pro vaši manželskou postel a užijte si pohodlný a nerušený spánek jako na obláčku. U nás nemůžete sáhnout vedle, a pokud se vám podaří objednávka alespoň za 2000 Kč, doprava bude na nás.

 

Jersey nebo froté?

Prostěradlo je první linie ochrany vaší matrace a společně s přikrývkou také to s čím jste v posteli v největším kontaktu. Je tedy třeba dobře vybrat materiál, aby byl ten kontakt co možná nejpříjemnější. 

Ideálním materiálem pro výrobu prostěradel je bavlna. Je jemná, pevná a má výborné vlastnosti co se týče pohlcování a odvodu přebytečné vlhkosti z těla. Podle způsobu jejího zpracování pak rozdělujeme jednotlivé druhy prostěradel. 

Vybírat můžete například prostěradla z Jersey bavlny, což je úplet s velmi hladkým a příjmeným povrchem. Jersey najdeme i v dalších variantách jako je česaná Mako bavlna. Právě česáním u této pleteniny dochází k narovnání konců vláken. Tím se zjemní povrch látky a prostěradlo se stává mnohem hebčí na dotek.

K bavlně můžeme přidat i další přísady na vylepšení či přidání některých vlastností. Přidáním pružného elastanu/lycry získá pletenina právě pružnost. Díky tomu lépe drží tvar a tím má i delší životnost. Jersey prostěradlo s lycrou je pak také jemnější a příjemnější na dotek.

Zcela jiný povrch můžeme nalézt u froté prostěradel. Jedná se o tkanou látku, která je zajímavá především svou trojrozměrnou strukturou, která dokáže skvěle pohlcovat vlhkost. Není tak divu, že při vysoké gramáži je to nejoblíbenější materiálu pro výrobu ručníků. Při nižší gramáži se výborně hodí i pro výrobu prostěradel, právě díky tomu, že vás po celou noc udrží v suchu, takže případné pocení nemá šanci a vy dokážete nerušeně prospat celou noc.

 

Hlavně ať vám sedí

Před objednáním prostěradla si vždy ověřte, že vybíráte správný rozměr právě pro vaši postel. Může se stát, že je člověk přesvědčen, že má doma postel 180x200 a ve skutečnosti je to 160x200 cm. Pouhým okem se to těžko odhadne. Když vezmete metr, máte jistotu, že nákup neskončí zklamáním. 

V případě že vaše postel nemá jednu velkou matraci, ale dvě 90x200 cm, můžete vybrat i dvě jednolůžková prostěradla. Například úžasně hřejivá a hebká prostěradla z mikroflanelu by stála za zvážení, obzvláště v zimním období.

Oživte svoji ložnici krásným, novým a pohodlným prostěradlem. Barvu slaďte se svým povlečením, materiál vyberte podle svých nejlepších preferencí a šup do postele. S ložním prádlem od nás máte zaručený poklidný spánek a nejkrásnější sny.

38 položek celkem
38083 nepropustne frote prosteradlo T-333763