Prostěradla 90x200 cm

Vyberte si kvalitní prostěradlo na jednolůžkovou postel a užijte si pohodlí, které si zasloužíte. Velký výběr prostěradel vám dává jistotu, že vyberete to správné. My vám dáváme jistotu, že pokud se vaše objednávka dostane nad hodnotu 2000 Kč, získáte dopravu zcela zdarma.

 

Bavlna sem, bavlna tam

Při výběru prostěradla je kromě rozměru důležitá ještě barva a materiál. Barvu vybírejte tak, aby se hodila k vašemu povlečení a celkové zapadla do vaší ložnice. Materiál potom vybírejte podle vašich preferencí. 

Pokud hledáte co největší jemnost a hebkost materiálu, zaměřte se na Jersey prostěradla. Těch je dokonce více variant. Prostěradla z Jersey Mako bavlny jsou na omak jemnější díky tomu, že látka je na konec ještě upravena očesáním, které srovná konce jednotlivých vláken. Luxusní Jersey prostěradla s lycrou jsou také jemnější než obyčejná Jersey a díky elastanu/lycře skvěle drží tvar a jen tak se nevytahají.

Velice populární je úprava froté. Je to jiný způsob zpracování bavlny, který známe například z ručníků. Froté prostěradlo má samozřejmě nižší gramáž než ručník, ale díky své struktuře výborně absorbuje vlhkost. Froté prostěradlo vás tím pádem bude v noci držet v suchu a v pohodlí. To velmi ocení především jedinci, které v noci trápí nadměrné pocení. Froté prostěradlo jistě pomůže.

 

Hřejivý pelíšek

Obzvlášť na zimní měsíce je skvělé prostěradlo z mikroflanelu. Má velice jemný povrch nebývalé hebkosti, jako ten nejjemnější plyšák, takže se na něm budete cítit jako v opravdovém pelíšku. Mirkoflanel obecně má vynikající termoregulační vlastnosti, takže vás bude i velice příjemně hřát. Na zimu prostě ideál.

 

Dobrý rozměr = dobrý spánek

Rozměr prostěradla 90x200 cm je na klasické jednolůžko. Pokud máte dvoulůžkovou postel se dvěma matracemi, je možné použít tato prostěradla dvě nebo jedno v rozměru 180x200 cm. Ale tady pozor, můžeme narazit na manželskou postel užší než 180 cm. Tam pak mohou být také dvě matrace, ale menší, tím pádem je nutné pořídit společné větší prostěradlo například 160x200 cm. Je proto dobré si před koupí vždy rozměry vaší matrace či matrací ověřit. Ať si všechno sedne tak jak má a vy si můžete užít spánek jako na obláčku.

Ideální prostěradlo pro vaší jednolůžkovou matraci je jen pár kliknutí od vás. Slaďte ho se svou ložnicí i s vaším povlečením a užijte si nerušený spánek, který si zasloužíte. S prostěradlem od nás nemůžete lehnout vedle.

35 položek celkem