Povlečení pro holky

Každá holčička někdy zatoužila být princeznou. Vytvořte jim v pokojíku malé království hodné princezny. Už dávno holčičímu pokoji nevévodí jen růžová barva. I holky mají rády modrou, zelenou, žlutou.

Dominantou dětského pokoje je postel. Tu zase rozzáří povlečení na polštář a přikrývku. Nechte svou dceru nebo vnučku rozhodnout, jaké povlečení si přeje, aby se jí v něm dobře spalo. Budou to Anna a Elsa z Ledového království? Nebo snad Máša a Medvěd? A co malé roztomilé koťátko?

Dětská pokožka je citlivější než pokožka dospělého člověka. Povlečení je v přímém kontaktu s pokožkou, nemělo by ji nijak dráždit ani škrábat. Naopak by ji mělo jemně pohladit, být prodyšné a savé. Ideální volbou je bavlna nebo mikrovlákno.

Nevíte, jaké povlečení vybrat pro svou princeznu? Zeptejte se jí. Možná nechce být tolik princeznou jako veterinářkou nebo závodnicí v autech. I to se totiž může stát. Už dávno nejsou auta jen výsadou kluků.

Při výběru povlečení do holčičího pokoje tak nedbejte jen svého vkusu. Co má ale každé povlečení společné, a je na vás, abyste správně vybrali, je materiál, rozměry a zapínání.

Velikost povlečení se musí shodovat s rozměry polštáře a přikrývky. Vybírat můžete z velikostí do dětské postýlky, pro dětskou postel a do běžné postele, kterou máme i my, dospělí.

Materiál je další oříšek. Na trhu je jich tolik. Bavlna, flanel, satén, mikrovlákno a další. S ohledem na citlivou pokožku zvolte takové povlečení, které bude příjemné na dotek, nebude dráždit pokožku. Mělo by být vhodné i pro osoby s citlivou pokožkou a alergiky. Vyhnete se nepříjemným reakcím. Je to totiž právě povlečení, s čím přichází pokožka nejvíc do styku.

Mezi oblíbené materiály povlečení do dětských pokojů patří bavlna a mikrovlákno. Povlečení by se mělo snadno udržovat, dobře prát a schnout. Je důležité, aby dobře sálo pot, bylo prodyšné a jemné. Jeho údržba by neměla být nijak složitá, zároveň by ale mělo něco vydržet. Dětské povlečení dostává pěkně zabrat. Pereme ho častěji, proto je důležitá kvalita a gramáž materiálu. Ideální je, aby rychle schlo a nemuselo se žehlit. To ocení každá hospodyňka.

A jak je to se zapínáním? Stále častěji narážíme na povlečení se zipem. Je to výhodné jak z hlediska jeho používání (peřina nevylézá mezi knoflíky, což určitě všichni dobře známe), tak bezpečnosti (knoflík může malé dítě spolknout). Je ale jen na vás, co vám vyhovuje.

162 položek celkem
Nahoru
Další produkty