Povlečení pro holky

196 položek celkem
e65e4e8a975279d J-600.02.0970.02.95
Nahoru
Další produkty

Každá holčička někdy zatoužila být princeznou. Vytvořte jim v pokojíku malé království hodné princezny. Už dávno holčičímu pokoji nevévodí jen růžová barva. I holky mají rády modrou, zelenou, žlutou.

Dominantou dětského pokoje je postel. Tu zase rozzáří povlečení na polštář a přikrývku. Nechte svou dceru nebo vnučku rozhodnout, jaké povlečení si přeje, aby se jí v něm dobře spalo. Budou to Anna a Elsa z Ledového království? Nebo snad Máša a Medvěd? A co malé roztomilé koťátko?

Dětská pokožka je citlivější než pokožka dospělého člověka. Povlečení je v přímém kontaktu s pokožkou, nemělo by ji nijak dráždit ani škrábat. Naopak by ji mělo jemně pohladit, být prodyšné a savé. Ideální volbou je bavlna nebo mikrovlákno.

Nevíte, jaké povlečení vybrat pro svou princeznu? Zeptejte se jí. Možná nechce být tolik princeznou jako veterinářkou nebo závodnicí v autech. I to se totiž může stát. Už dávno nejsou auta jen výsadou kluků.

Při výběru povlečení do holčičího pokoje tak nedbejte jen svého vkusu. Co má ale každé povlečení společné, a je na vás, abyste správně vybrali, je materiál, rozměry a zapínání.

Velikost povlečení se musí shodovat s rozměry polštáře a přikrývky. Vybírat můžete z velikostí do dětské postýlky, pro dětskou postel a do běžné postele, kterou máme i my, dospělí.

Materiál je další oříšek. Na trhu je jich tolik. Bavlna, flanel, satén, mikrovlákno a další. S ohledem na citlivou pokožku zvolte takové povlečení, které bude příjemné na dotek, nebude dráždit pokožku. Mělo by být vhodné i pro osoby s citlivou pokožkou a alergiky. Vyhnete se nepříjemným reakcím. Je to totiž právě povlečení, s čím přichází pokožka nejvíc do styku.

Mezi oblíbené materiály povlečení do dětských pokojů patří bavlna a mikrovlákno. Povlečení by se mělo snadno udržovat, dobře prát a schnout. Je důležité, aby dobře sálo pot, bylo prodyšné a jemné. Jeho údržba by neměla být nijak složitá, zároveň by ale mělo něco vydržet. Dětské povlečení dostává pěkně zabrat. Pereme ho častěji, proto je důležitá kvalita a gramáž materiálu. Ideální je, aby rychle schlo a nemuselo se žehlit. To ocení každá hospodyňka.

A jak je to se zapínáním? Stále častěji narážíme na povlečení se zipem. Je to výhodné jak z hlediska jeho používání (peřina nevylézá mezi knoflíky, což určitě všichni dobře známe), tak bezpečnosti (knoflík může malé dítě spolknout). Je ale jen na vás, co vám vyhovuje.