Bavlněné froté ručníky

Vyberte si krásný ručník do vaší koupelny. Ať je její ozdobou a při každém doteku hýčká vaše ruce. Kvalitní bavlna ve kvalitním froté ručníku vás nezklame. Když u nás navíc nakoupíte alespoň za 2000 Kč, doprava bude na nás.

 

Ručník, který vydrží

Při výběru ručníku vás hned po barvě, která musí dokonale doplňovat interiér vaší koupelny, bude zajímat údaj zvaný gramáž. Jeho hodnota udává hustotu látky. Čím vyšší je její hustota, tím silnější látka je. To pak indikuje i to, jak dlouho vydrží. Pokud tedy chcete, aby ručník vydržel dlouho, tak hledejte vždy ručník alespoň o gramáží 400 g/m2. Pak budete mít jistotu, že se z něj po několika vypráních nestane tenký hadřík, a že dokáže absorbovat dostatečné množství vody, aby skutečně sušil.

 

Froté = ručník

Froté je asi nejpoužívanější materiál používaný k výrobě ručníků a osušek. Není divu, jde o přírodní materiál s úžasnými absorpčními schopnostmi. Froté, je vlastně způsob zpracování bavlny, kdy se formuje pomocí vytváření kliček, které vytvářejí 3D strukturu tkaniny a de facto i prostor, kde se následně může ukládat přebytečná voda. Proto tak dobře saje a vysouší. Froté s podstatně nižší gramáží se pak používá na výrobu prostěradel.

Správný ručník musí dobře sušit a hodně vydržet. Ručníky od nás takové vlastnosti mají a dobře vám poslouží. Stačí jen vybrat barvu, která se nejlépe bude hodit do vaší koupelny. Můžete se těšit na nový ručník, který se stane její součástí na skutečně dlouho.

38 položek celkem