Chrániče matrací

17 položek celkem

Investicí do kvalitní matrace to nekončí. Aby vám matrace dlouho sloužila, opatřete ji chráničem matrací. Prodloužíte její životnost, ochráníte ji před znečištěním a poškozením. Navíc budete vždy spát na čisté a hygienické matraci.

Spolu s potahem vytváří chránič matrace jakousi bariéru mezi vlastní matrací a vaším tělem. Díky po obvodu všité gumě bude chránič matrace držet na místě, nebude se shrnovat. Při výběru chrániče se zaměřte na správný rozměr, materiál a účel použití.

Chránič matrace by měl být standartní výbavou vaší matrace. Na lůžku se vám bude lépe a klidněji spát. Kdykoli ho můžete sundat a vyprat.

Každý z nás se potí. Je to přirozené. Ale kam se vsákne pot vyprodukovaný naším tělem během noci? Do lůžkovin a samotné matrace. Jediný způsob, jak tomu zabránit, je použití chrániče matrací. Ten je účinnou ochranou proti prachovému roztoči, bakteriím, choroboplodným zárodkům a mikroorganismům.

Chrániče matrací se dělí na propustné a nepropustné. Ty nepropustné ochrání matraci kromě jiného také před tekutinami – močí, potem, rozlitým čajem apod. Jsou vhodné zejména pro malé děti, které v posteli často pijí, nemocné a dlouhodobě ležící osoby. Oceníte je ale i vy. Budete mít jistotu, že spíte v suchu (nebudete se koupat ve vlastním potu), protože prodyšnost chrániče eliminuje pocení spícího člověka.

Prodlužte životnost vaší matrace, ochraňte ji před poškozením i tekutinami. Navlékněte na matraci chránič, který můžete kdykoli vyprat. Ideálně na co nejvyšší teplotu, abyste zničili všechny bakterie a odstranili nečistoty.