Polštáře a přikrývky

„Jak si kdo ustele, tak si také lehne.“ Známé a zcela pravdivé přísloví. Kvalitu spánku ovlivňuje samotná postel, rošt, matrace, povlečení, prostěradlo, přikrývka a polštář. V případě polštáře bychom mohli přísloví doplnit o „… tak také vstane.“ Nesprávný polštář je často příčinou bolestí hlavy i zad.

Když nastane čas na koupi polštáře a přikrývky, popřemýšlejte o vhodné velikosti, materiálu i teplotě v ložnici. Budete chtít jednu a tu samou přikrývku používat v létě i v zimě? Jste alergik?

Výběr přikrývky ani polštáře nepodceňujte. Jen když je správně zvolíte, budete spát jako Šípková Růženka.

Nastal čas pořídit si novou přikrývku a polštář a vy tápete v nabídce? Je poměrně široká a člověk se v ní těžko orientuje.

Než se rozhodnete pro přikrývku, odpovězte si na následující otázky:

  • Chcete tenkou nebo silnou přikrývku?
  • Jaká je teplota v ložnici?
  • Chcete si najednou koupit přikrývku na léto i zimu?
  • Potřebujete hypoalergenní přikrývku?
  • Jakou velikost potřebujete?
  • Jaký materiál preferujete?

Přikrývka by měla být prodyšná a lehká. Ideální je, aby reagovala na tělesnou teplotu. Přikrývka pro alergika musí být odolná proti roztočům a snést vysoké teploty při praní. Zvažte také rozměry – postačí vám klasická délka, nebo potřebujete prodlouženou přikrývku?

Vybrat vhodný polštář také není jen tak. Hlava a krk během spánku leží na polštáři. Nikdo se nechce ráno probudit se ztuhlým krkem a bolestí hlavy. Vybírejte jej s ohledem na velikost, tvar, polohu, ve které nejčastěji spíte, materiál i váš zdravotní stav.

Dobrý polštář poznáte podle toho, že má původní tvar a pružnost. Jen takový polštář zajistí oporu krku i hlavě. Proleželý polštář vás nenechá vyspat, způsobí bolest hlavy, možná budete mít i problém s usínáním. Pak je na čase pořídit nový.

Dopřejte si kvalitní spánek a pohodové probuzení bez bolesti.

3 položek celkem