Matrace

Rozhodli jste se pro koupi nové matrace? Pak jste na správném místě. V naší nabídce naleznete vysoce kvalitní, ryze české matrace v mnoha rozměrech.

Výběr matrace nepodceňujte, kvalita spánku závisí i na jejím výběru. Matrace by měla kopírovat tvar těla, dokonale rozložit jeho hmotnost a poskytnout potřebnou oporu páteři samotné i zádům celkově.

Vybírejte ze široké škály matrací od těch startovacích, až po ty vysoce luxusní. Spolehněte se na kvalitu a rychlé doručení. To i v případě výroby atypického rozměru.

Nabídka matrací je poměrně široká. Každý z nás preferuje jiný materiál, jinou tuhost. Někdo spí na zádech, jiný na boku. Při výběru matrace je třeba zohlednit jak osobní preference, tak svůj zdravotní stav. To znamená, že i když si vybíráte matraci spolu s partnerem, nepřizpůsobujte svůj výběr tomu druhému. Každý si vyberte svou matraci.

Když už se pro koupi nové matrace rozhodnete, počítejte s tím, že je to volba na dalších 10-15 let. Proto výběr nepodceňujte a na matraci zbytečně nešetřete. Jen správně zvolená matrace je zárukou kvalitního a pohodlného spánku. Možná vám dokonce pomůže od bolesti zad, kloubů a třeba i od ucpaného nosu.

Na čem při výběru záleží?

  • Optimální tvrdost – Matrace by se měla přizpůsobit vašemu tělu a páteř udržet ve správné poloze. Výběr tvrdosti je individuální, odvíjí se i od hmotnosti a výšky člověka.

Tabulka tvrdosti

Označení

Jak je matrace tvrdá?

Pro koho je vhodná?

T1

Měkká matrace

Osoby s hmotností do 60 kg.

T2

Středně měkká matrace

Osoby s hmotností 50-80 kg.

T3

Středně tvrdá matrace

Osoby s hmotností 70-110 kg.

T4

Tvrdá matrace matrace

Osoby s hmotností nad 110 kg.

 

  • Správný rozměr – Délka matrace by měla v ideálním případě být asi o 20 cm větší než výška toho, kdo na ní bude spát.
  • Výška matrace – Vyšší matrace jsou pohodlnější, zejména pro ty, kdo mají vyšší hmotnost. Výška matrace ovlivňuje i to, zda bude dobře kopírovat tvar vašeho těla.
  • Materiál – Je libo visco paměťovou pěnu nebo 100% polyuretanovou pěnu?

Zdravotní nebo ortopedická matrace?

Jaký je mezi těmito pojmy vlastně rozdíl? Ortopedická matrace je zárukou opory kosterního systému a správného rozložení váhy těla. Zdravotní matrace se pyšní certifikáty o tom, že je hypoalergenní, hygienická, nebo vhodná pro osoby dlouhodobě upoutané na lůžko.

Ať už si vyberete kteroukoli matraci z naší nabídky, neprohloupíte. Potěší vás pratelným potahem, zvýšenou oporou při vstávání i tím, že jsou vhodné pro alergiky.