Dětská pyžama

V pyžamu spí dítě každou noc. A nejen to. Proto by mělo být z příjemného materiálu, který nijak nedráždí dětskou pokožku, nikde neškrtí, nemělo by na něm být nic navíc. Ani kapsy ani knoflíky.

Důležitá je vhodná velikost dětského pyžama, materiál a motiv. Aby se dětem pěkně spinkalo, přítomnost oblíbené pohádkové postavičky je prostě věc nezbytná. Pod pojmem dětské pyžamo si můžeme představit mnoho variant. Overal, tričko s krátkým nebo dlouhým rukávem doplněné o šortky nebo dlouhé kalhoty.

Nejoblíbenější dětská pyžama jsou vyrobena z bavlny, která je příjemná, prodyšná. Může se pochlubit dlouhou životností, stálostí barev, které v případě kvalitního zpracování nevyblednou ani při častém praní. 100% bavlna se zároveň postará o skvělý odvod potu.

Kvalitní dívčí a chlapecká pyžama nikde neškrtí, neomezují v pohybu a mají skvělé termoregulační vlastnosti. Velikost vybírejte s ohledem na aktuální proporce dítěte. Pokud bude pyžamo malé, bude škrtit a dítě bude neklidné. Velké pyžamo si zase během noci může vysvléknout.

S výběrem motivu si nechte poradit od samotných dětí. Každé preferuje něco jiného. Holčičky většinou chtějí něžné barvy s motivem kytiček, princezen, mláďátek. Kluci zase raději autíčka, Batmana nebo Star Wars.

Dopřejte dětem spánek jako v bavlnce za přítomnosti jejich oblíbeného hrdiny alespoň na pyžamku. Pro děti je noční úbor hodně důležitý. Většinou v něm totiž nejen spí, ale také si večer před odchodem do postýlky nebo ráno po probuzení chvíli hrají.

Určitě taky znáte ty prosby, že si chtějí ještě chvilku hrát, koukat na večerníček a kdoví co ještě? Částečně je omezíte právě tím, že necháte svého potomka, aby si dětské pyžamo vybral sám. Ať si sám řekne, jaké pyžamko se mu líbí nejvíc.