Dětská prostěradla

Nedílnou součástí dětského pokoje je postel. Aby se v ní dětem dobře spalo a odpočívalo, je třeba, aby byla vybavena pohodlnou matrací, vhodným polštářem a přikrývkou s krásným povlečením a také prostěradlem. Na to se často zapomíná, což je velká chyba.

Hlavní funkcí prostěradla, je chránit matraci. Mezi jeho další funkce patří schopnost odvádět pot, hřát v zimních dnech a v létě chladit. Rodiče malých dětí navíc řeší také nepromokavou úpravu, která ochrání matraci před vlhkostí.

Na prostěradle celou noc ležíme. Deku můžeme odstrčit, hlavu dát z polštáře pryč. Ale z prostěradla prostě neutečete. Ledaže byste spali na zemi.

Prostěradlo můžete vybírat z několika materiálů a provedení. Klasikou je bavlněná plachta, moderní jsou napínací prostěradla.

Nejen do dětské postýlky je praktické prostěradlo s gumou všitou do tunýlku. To pak bude na matraci dobře držet, přilne k ní bez zbytečných záhybů. Prostěradla pro děti jsou příjemná na dotek a snadno se udržují. Materiál je vhodný i pro citlivou dětskou pokožku. Pozor si dejte na rozměry matrace. Délka a šířka je celkem jasná, problém ale může způsobit příliš vysoká matrace.

Vybírat můžete ze široké barevné škály. Může ladit i s dětským povlečením. Líbilo by se vašemu dítěti prostěradlo s Mickey Mousem, Tlapkovou patrolou, Ledovým královstvím nebo sportovní tématikou? Výběr nechte na dětech, jen tak se budou do postýlky těšit. My dospělí už na svět koukáme jinými očima než děti.

Všechna dětská prostěradla, stejně jako povlečení pro děti, musí být držitelem certifikátu Oeke tex. Pohlídejte si gramáž a rozměry. Zbytek nechte na dětech. Prostěradlo vytváří ideální klima pro jejich klidný a zdravý spánek.