0 Kč

Nákup po telefonu 311 241 111


Co je dobré vědět

Jak zvolit správný rozměr povlečení a prostěradel

Na trhu je velké množství matrací různých rozměrů a také rozdílné tloušťky. Při výběru prostěradla potřebujete znát délku a šířku matrace, která se uvádí u jednotlivých výrobků, ať už jde o prostěradla napínací, nebo klasická, hladká. Velikost povlečení odvodíte z rozměrů přikrývky a polštáře. K nejprodávanějším rozměrům patří stále povlečení v klasické velikosti (přikrývka 140 × 200 cm a polštář 90 × 70 cm), avšak k dostání je i povlečení s prodlouženou délkou 220 cm na delší přikrývky a celá řada menších povlaků na polštáře. Dětská povlečení a prostěradla naleznete v samostatných kategoriích, jejich rozměry opět odvodíte od rozměrů přikrývky, polštáře a matrace.

Barevné ladění povlečení a prostěradel

Výběr barvy a designu povlečení je nejen otázkou vkusu zákazníka. Povlečení by mělo ladit s barevným pojetím ložnice či dětského pokoje a v souladu by měla být i barva prostěradel a samotného povlečení. To ovšem neznamená, že musíme volit stejnou barvu. Někdy lze s úspěchem využít kontrastu, jindy se nám zalíbí kombinace dvou barev. Některé barvy, jako bílou, béžovou či černou můžete kombinovat s řadou dalších odstínů, naopak u výrazných a sytých barev (červená, zelená) je na místě opatrnost. Při výběru povlečení podle barvy a designu nezapomeňte, že barvy působí na psychiku. Jestliže špatně usínáte, vyberte si raději uklidňující pastelové odstíny, květinové vzory nebo modrou barvu, pokud naopak potřebujete povzbudit a nabít energií, zvolte klidně červenou či oranžovou.

Dodržovat prací symboly

Chcete-li se z pěkného povlečení radovat dlouhou dobu, věnujte pozornost pracím symbolům. Správnou údržbou zakoupeného povlečení a prostěradel prodloužíte jejich životnost a budete si moci užívat jejich příjemného doteku a krásných barev celé roky.