Nákup po telefonu 383 800 155 Jaké prostěradlo je pro vás to pravé?

Nevíte si při nákupu prostěradla rady? Na trhu najdete obrovské množství materiálů, rozměrů, provedení a barev. Lámete si hlavu, co že to je ten mikroflanel, v čem může mít výhodu jersey povlečení a jaké zvolit vhodné rozměry? Odpovědi na tyto otázky a další užitečné informace se dočtete v našem dnešním článku.

Materiál

Jersey

Vyrábí se ze 100% bavlněné příze. Jersey prostěradla vynikají svým jemným materiálem a snadnou údržbou. Nemusí se žehlit a to je jejich nesmírná výhoda. Zároveň zaručují perfektní savost a stálobarevnost. Doporučujeme prát na 40°C a sušit zavěšené nebo v sušičce.

  

Mikroflanel

Prostěradla z mikroflanelu se vyznačují svou hebkostí a často i krásnými jasnými barvami. Hustota materiálu je vyšší a chloupky krátce střižené. To zaručuje, že jsou příjemná na omak a k tomu ještě mají skvělé termoregulační schopnosti. Proto se hodí do chladnějších bytů a speciálně v podzimním a zimním období. Nežmolkují se a snadno se udržují i bez žehlení.

Doporučujeme prát na 30°C.

 

Froté

Froté je kombinací 80% bavlny a 20% polyesteru. Velmi populární prostěradlo s vysokou gramáží, vyrobené ze smyčkové tkaniny. Tento typ prostěradla také nevyžaduje žehlení. Nejlepší kombinace froté je s povlečením z bavlny či krepu.

Doporučujeme prát na 40°C.

 

Plátno

Jedná se o léty osvědčenou a oblíbenou klasiku, která je vyrobena ze 100% česané bavlny. Plátěná prostěradla jsou velmi příjemná na dotek a jejich výhodou je, že se mohou prát na 60°C.

 

Prostěradlo 

 Mikroflanelové modré napínací prostěradlo na dvoulůžko 180x200 cm

Rozměry

Na trhu je k dostání více velikostí. Záleží na vašem lůžku, zda jste zvolili klasické nebo specifické rozměry. Nemusíte mít však strach, že na vaši novou postel neseženete vhodné prostěradlo. Přes rozměry na běžné jednolůžko a klasickou manželskou postel najdete na trhu i prodloužené velikosti. Zde jsou pro představu dva základní rozměry.

Klasické jednolůžko 90x200

Klasické dvoulůžko 180x200

 

Provedení

Obšité napínací gumou - Velmi moderní a oblíbená jsou už řadu let napínací prostěradla obšitá gumou. Jejich nespornou výhodou je, že se velmi jednoduše povlékají a svůj účel plní na jedničku.

Bez napínací gumy - Současná mladá generace už možná tuto variantu ani nezná. Přitom ještě naše maminky neměly jinou možnost volby prostěradla. I ta má své výhody a určitě si najde mnoho svých příznivců. Pokud však toužíte po rychlém a efektivním řešení, kdy prostěradlo zůstane na svém místě a nebudete ho muset každé ráno zakasávat, určitě zvolte variantu s napínací gumou.

 

Gramáž

Čím větší je gramáž, tím vyšší je i hustota látky a prostěradlo si tak déle zachová svou barvu a tvar. Většina prostěradel se pohybuje v rozmezí 135 – 260 g/m2.

 


Datum zveřejnění: 11.10.2017