Nákup po telefonu 720 996 832   po - pá 7:30 - 16:00 hod.


SLEVA 15 % na kategorii

,,akce tohoto týdne" kód: SLEVA15

.

.


Jak správně zvolit rozměr prostěradla?

Tápete v široké nabídce materiálů a nejste si jisti správným rozměrem prostěradla?

 

Výběr správné velikosti prostěradla je velmi důležitý nejen pro ochranu vaší matrace, ale i pro váš nerušený spánek.

Základní rozměry, kterými je nutné se řídit je šířka, délka a výška vaší matrace. Pokud jste si jisti těmito rozměry, můžete se s klidem vrhnout na výběr toho ideálního prostěradla právě pro vás.

Nejčastější rozměry prostěradel:

  •  90x200 - jednolůžko - standardní rozměr prostěradla
  • 140x200 - lůžko a půl - atypický rozměr prostěradla
  • 160x200 - dvoulůžko - atypický rozměr prostěradla
  • 180x200 - klasické dvoulůžko
  • 200x220 - dvoulůžko - atypický rozměr prostěradla


 

Vyberte si správně padnoucí prostěradlo, které bude skvěle ladit s vaší ložnicí.  

 

Vždy tedy vycházejte z rozměrů matrace a nesnažte se kupovat prostěradlo, které se výrazně rozměrově liší od vaší matrace. V dnešní době se už samozřejmě můžeme setkat s další spoustou rozměrů jak postelí, matrací, tak jim přizpůsobených prostěradel. V tuhle chvíli přichází na řadu i materiál, který se v některých případech dokáže přizpůsobit i matraci, která rozměry nekoresponduje přesně s velikostí prostěradla.

Pokud jste tedy vlastníkem matrace, která má například rozměr 80x200 cm nebo 85x195 nemusíte ihned řešit šití speciálního prostěradla na míru, ale v klidu povlečete standardní prostěradlo 90x200. V opačném případě, kdy bude matrace o pár centimetrů větší, zvolte pro jistotu froté prostěradlo, které je napínací. Pro letní období je zase ideální jersey materiál.

 

Výška matrace?

Výška matrace

Ujistili jste se tedy jak je široká a dlouhá vaše matrace, ale co když vám nebude prostěradlo držet přes rohy, ze stran bude vidět matrace nebo se dokonce ráno probudíte a prostěradlo nebude na svém místě. V tom případě jste zapomněli na to, že ne každá matrace je stejně vysoká. Naštěstí většina všech prostěradel je schopna povléct matraci vysokou až 25 cm.
Trendem posledních let se stávají americké matrace, vodní postele a jiné netypické matrace, u kterých se výška pohybuje kolem 26 cm a více. Jasnou volbou pro tento typ matrace jsou prostěradla jersey luxus, která povlečou matraci vysokou až 32 cm, navíc jsou s přídavkem elastanu, který zaručuje snažší napínání prostěradla.

 hannah simone bed GIF by New Girl

Návod jak nepovlékat ...

 

Pokud tedy ještě stále nemáte to správné prostěradlo a nebo to vaše staré už dosluhuje, omrkněte širokou nabídku našich prostěradel ve všech možných rozměrech, materiálech a barevných kombinacích.

 

 

 


Datum zveřejnění: 16.04.2018