Nákup po telefonu 720 996 832   po - pá 7:30 - 16:00 hod.


SLEVA 15 % na kategorii

,,akce tohoto týdne" kód: SLEVA15

.

.


S vhodným polštářem k plnohodnotnému spánku

Na téma zdravého spánku se již vedly stovky diskuzí, studií a tisíce článků, kde se popisují zaručené návody, jak docílit dokonalého a plnohodnotného spánku.

O tom zda a nakolik je spánek pro lidské tělo důležitý a prospěšný asi není nutné polemizovat. Již naše babičky zastávaly heslo když spí, jako by jedl. Tudíž "výživová" hodnota spánku je daná již celá staletí...

Dopřejme tedy naší páteři ten pravý luxus a nechme ji během nočního spánku odpočívat. Omezme zbytečné napětí v krční a bederní oblasti a ráno se probuďme svěží, odpočatí, plni nové energie, bez pokroucené a nepříjemně ztuhlé šíje.

 

Jak správně na noc polohovat krční páteř


Výplň polštáře

Současná nabídka výplní polštářů již není omezena pouze na prachové peří, ale různé varianty nám nabízí možnost složit hlavu do měkkého a příjemně nadýchaného dutého vlákna, případně snadno dopřejeme správnou oporu hlavě i páteři luxusním polštářem z pěny paměťové, mnohdy označované také jako pěna líná. Sortiment je opravdu široký, stačí vybrat ten, který je vhodný právě pro vás.

  • Duté vlákno. Toto vlákno je všeobecně oblíbeno zejména pro svou příjemně měkkou a nadýchanou strukturu s abnormální lehkostí samotné výplně. Za tuto skvělou vlastnost je zodpovědný dutý vnitřek tohoto umělého vlákna, který díky své struktuře získal pověst měkkého, lehkého, a příjemně teplého materiálu. Ani jeho relativně příznivá cenová dostupnost není zcela zanedbatelná. Součtem těchto vlastností získáte vysokou kvalitu, za poměrně nízkou cenu.
  • Peří. Výplň z prachového peří je historicky nejdéle zdokumentovatelná výplň polštářů a peřin, neboli duchen. I dnes je vyhledáván pro své výborné termoizolační vlastnosti a jedinečnou a unikátní absorpční schopnost.
  • Líná pěna. Tato vysoce luxusní záležitost, známá také pod pojmem paměťová pěna je nejideálnější volbou pro vaši bolavou krční páteř. Nabízena je v několika různých tvarech a velikostech, vyvinuta speciálně pro polohu, kterou během noci preferujete.

  Tvar polštáře

Tvar polštáře vybíráme podle polohy těla, ve které trávíme nejvíce času během našeho spánku. Ne všechny polštáře jsou totiž vhodné pro spaní na břiše, boku nebo na zádech.

  • Na boku. Usínáte na boku klidným spánkem a polohu během noci měníte jen minimálně?Ideální volbou pro vás tedy jistě bude polštář ve tvaru písmene U, který vám zaručí přirozenou polohu krku a zamezí chybnému polohování páteře.
  • Na zádech Pokud netrpíte křížovými bolestmi a jediná přijatelná poloha pro váš spokojený spánek je na zádech doporučuji pořídit polštář s dvojitou vlnou, která vám zafixuje lehký záklon s podpěrou krční partie.
  • Na břiše. Pokud jste milovník spánku v poloze na břiše, netrápí vás problémy v krční oblasti, jistě je tedy uložení na břicho super volbou. Nejvhodnějším tvarem pro břišní spáče se nabízí tvar motýla, kdy vám výřezy usnadní dýchání a zabrání deformaci samotné páteře.
  • Universální. Nevydržíte spát v jedné poloze, neustále se převalujete a běžně se ráno probouzíte zamotáni do přikrývky s hlavou ve spodním rohu postele? Milujete velký polštář? Poté zvolte polštář universální, podobenklasickému, léty ověřenému tvaru.

 

 

 Přestože je většina dnešních polštářů opatřena snímatelným a snadno pratelným potahem, přesto doporučujeme polštář jetě povléci. Podpoříme tím nejen zdravotní, hygienickou ale i velice oblíbenou estetickou stránk. Nabídka povlečení je opravdu široká a vybere si z ní každý i ten nejnáročnější zákazník.

 

Jednoduchý návod na super povlak na polštář

 

 

 


Datum zveřejnění: 16.04.2018