Nákup po telefonu 383 800 155 Na co si dát pozor při výběru polštáře a přikrývky

Volba správného polštáře a přikrývky neodmyslitelně patří do seznamu faktorů, které ovlivňují kvalitu našeho spánku. A i když se jejich vzhled schovává pod nádherným povlečením, funkčnost zůstává zachována.

Jistě se shodneme na tom, že zdravý spánek je důležitý. Tělo si během noci potřebuje odpočinout a my se během tohoto procesu chceme cítit komfortně, abychom si mohli nerušeně užívat naše snění. Zároveň v dnešní hektické době vyžadujeme jednoduchou a snadnou údržbu našich věcí, které musí splňovat přísné hygienické nároky.

 

 

Polštář

Na trhu najdeme velké množství polštářů různých velikostí a materiálů. Není proto vždy jednoduché se v nich orientovat. Vybírat můžeme z možností jako polštář z umělých materiálů (dutá polyesterová vlákna), klasický péřový polštář, nebo anatomický zdravotní, který drží svůj tvar a často se vyrábí z paměťové pěny.

 

Přikrývka

Prvním kritériem jsou jistě vhodné rozměry (dětské, klasické, prodloužené, případně velké partnerské). Záleží i na hřejivosti materiálu použitého pro výplň. Pro letní období zvolíme lehoučké letní přikrývky a v zimě se zachumláme do teplejších termo. Ti, co toto řešit nechtějí, si určitě oblíbí přikrývky na celoroční použití. Někdy se přidávají i bylinky pro jejich aromatické účinky a vlastnosti.

 

Ložní souprava levandule 

Letní přikrývka a polštář s vůní LAVANDULE mCaps® 135x200cm (150g/m2)

 

Na co se soustředit při výběru:

  • Máme doma člena rodiny s alergií na peří a prach?
  • Kolik času chceme věnovat údržbě?
  • Celoroční nebo sezónní využití?
  • Problémy s krční páteří a volba anatomického polštáře?
  • Zipový polštář na regulaci výplně a úpravu výšky a měkkosti polštáře?
  • Jakou velikost upřednostňujeme?
  • Jsou splněny nároky na prodyšnost?
  • Jakou kvalitu kupujeme? Jak dlouho vydrží?

 

Polštář a přikrývka jsou položky, které nekupujeme do domácnosti každý den. O to více pozornosti před samotným nákupem vyžadují. Věnované úsilí, díky kterému zjistíme, co nám bude vyhovovat a s čím budeme spokojeni, se před nákupem 100% vyplatí.


Datum zveřejnění: 10.10.2017