Nákup po telefonu 383 800 155    po - pá 7:30 - 16:00 hod.


Předvánoční
VÝPRODEJ


Podle čeho poznáte super utěrku

Tam, kde v kuchyni najdete alespoň jeden hrnek, talíř a lžíci, bezpečně naleznete i kuchyňskou utěrku. I na těchto drobnostech se projevuje móda, trend a vkus majitele bytu.

Pokud na troubě visí utěrka v tmavších odstínech, ozdobena maximálně proužkem, nebo kostkou, u linky bezpečně natrefíte na muže, ve stoje pojídajícího snídani, nebo večeři. Naopak, pokud bude kuchyně s jídelnou vyzdobena variací květin, barev a nejrůznějších motivů nejpravděpodobněji se zde bude nožem ohánět žena.

new girl dancing GIF

Materiál utěrek

Stejně jako u jiných textilních výrobku i zde se setkáváme s různými druhy použitých materiálů. Který bude pro vás ten pravý, bohužel zjistíte až s přibývajícím časem a množstvím vámi použitých utěrek.

  • Bavlna. Spolu se lnem jsou nejběžněji používanými materiály při výrobě utěrek. Její vysoká savost, jemnost a rychlé proschnutí zaručí tomuto materiálu, stálou pozici na utěrkovém výsluní. Snadno ji můžeme označit za stálici utěrkového nebe.
  • Len. Utěrky nejvíce oceníme při leštění skleněného nádobí. Díky své struktuře nepouští chloupky a nezanechává tudíž na skle žádné vlákenné stopy. Další jeho předností je odolnost a možnost praní na nejvyšší teplotní program. Z druhé strany je len velice nepoddajným materiálem, a je takřka nemožné docílit vyžehleného, reprezentativního vzhledu.
  • Směska. Aby výrobci docílili dokonalejší materiálu spojili vlastnosti těchto dvou tkanin a získali tak nový, vysoce savý, měkký a odolný materiál. Takové utěrky vám pak mohou v kuchyni slouží i několik desítek let. Nejpodstatnější výhodu vidíme v možnosti častého praní, kde místo aby na kvalitě ztráceli jejich vlastnosti se naopak neustále zlepšují.
  • Froté. S touto tkaninou se setkáme spíše v našich koupelnách. Ručník, župan , nebo prostěradlo, jsou nejběžnějšími froté výrobky. Jelikož výborně saje, báječně leští sklo a i přes časté praní si zachovává svou barvu a tvar, najde své využití i v našich kuchyních.

Utěrky ve vzoru kanafasu jsou opravdu nesmrtelné. 

Využití utěrek

Přestože je utěrka odvozena od slova utírat, její dnešní všestranné využití výrazně předčí jení původní účel.

  • Stále potřebná. Dnes již podstatná většina rodin využívá přednosti myček na nádobí, tudíž utěrku předně na utírání nádobí nepoužívá. Přesto jistě všichni potřebujeme čas od času nějaký ten kousek otřít, dosušit, nebo vyleštit.
  • Nudle. Nudle do polévky vkládá každý milovník vývaru, ovšem ne každý si dopřeje nudle domácí. V posledních letech obliba doma připravovaných těstovin roste, a s tím se vrací i potřeba takto připravené těstoviny na utěrkách usušit a uchovat pro jejich pozdější využití.
  • Chleba. Dnes se již běžně chleba doma nepeče, přesto se s trendem domácích pekáren tato gurmánská záležitost začala do našich kuchyní vracet. Uchovávání upečeného chleba v utěrce je generacemi osvědčeno a dodnes pravidelně používáno.
  • Pečení. Podezřele se vám kouří z trouby a chňapky máte odložené kdovíkde? Nejrychlejší a nejsnazší pomoc najdeme o pět v utěrce. Snadno a bezpečně s rukama bez pálivých puchýřků vyjmeme zachráněný pokrm z rozpálené pece.
  • Dekorace. Samotnou utěrku vnímáme i jako vhodnou kuchyňskou dekoraci. K takovému účelu slouží utěrka dekorativní, u které nás až tolik nezajímá samotný materiál, jako spíš celkový vzhled a její barevné provedení. Hlavním cílem je bezchybného sladění s ostatními kuchyňskými doplňky. Mokrou, zapáchající kupičkou v rohu stolu bezpečně nikoho neoslníme.

Všestranné použití utěrky ve vaší kuchyni. 

Péče o použité utěrky

Pokud nechceme mít přihrádku na utěrky zaplněnou mastnými, skvrnami posetými utěrkami, je nezbytné věnovat našim pomocníkům patřičnou péči. Vždy perme utěrky i zástěry na nejvyšší možnou teplotu, kterou nám daný materiál dovolí. Ideální teplotou myslíme 60-100°C, kdy již bezpečně zničíme všechny nežádoucí viry a bakterie přítomné ve vlhkých utěrkách.

Také vám doma stále utěrky chybí? Kupte si jich zase pár do zásoby. 


Datum zveřejnění: 13.03.2018