Nákup po telefonu 383 800 155    po - pá 7:30 - 16:00 hod.


Předvánoční
VÝPRODEJ


Víte si rady s rozměry povlečení a peřin?

Jelikož více jak třetinu svého života strávíme v posteli, je výběr vhodných lůžkovin jistě důležitým aspektem naší ložnice. Jednotlivé délky můžeme rozdělit do několika kategorií.

Snad každý, alespoň na malou chvilku zaváhal při výběru nového povlečení nad samotnou délkou povlékané peřiny či polštáře. Zkusme tedy tuto záhadu rozlousknout a podívat se na rozměry ve větším detailu.

Rozměr povlečení v kostce

 

Rozměry lůžkovin pro dospělé

  • Peřina klasická - V tomto rozměru nazvěme ho klidně standardním 140x200 se vzhlédnou převážně majitelé menších postelí, nebo ti jenž vyžadují vlastní "spací" prostor bez přítomnosti ledových nohou druhého spolumajitele postele. Polštář běžné velikosti 70x90, výjimečně i 90x90.
  • Peřina klasická prodloužená - Jste majiteli dlouhých, přerostlých nohou čouhajících z každé postele i peřiny? Zde se nabízí ideální varianta přesně pro vás, tedy deka v rozměru 140x220 o 20 cm prodloužená, s polštářem rozměru 70x90.
  • Peřina francouzská standard - Nutí vás vaše zimomřivost trávit noc zabalení v jakémsi peřinovém kokonu, kdy k vám nepronikne ani kousíček chladu? Popřípadě se v postili velice neradi uskromňujete, a ideální poloha vhodná ke spaní je doširoka rozprostřen přes celou postel? Tedy zde je na místě pořídit peřinu v rozměrech 220x200, s polštářem 70x90 ve dvou kusech.

 

Ložnicový set

 

  • Peřina francouzská prodloužená - Jste tulivými zamilovanými a neznáte nic příjemnějšího, než usínat v náručí svého milovaného protějšku? Popřípadě chodíte každodenně do postele s nepříjemnou představou kompromisu, tedy zda si v noci přikryjete nohy nebo ramena? Mám pro vás radu. Hoďte kompromis navždy za hlavu a zachumlejte se od nosu až k patě do rozměru 240x220 tedy deky francouzské a užijte si příjemné teplo na všech frontách.
  • Peřina atypických rozměrů - máme dlouhé nohy i ruce, navíc preferujete nemalý vlastní prostor v posteli, a nemíníte se uskromnit ani v případě, že v noci dorazí obě vaše malé děti? Dopřejte si jistý komfort a pořiďte si peřina na míru.

 

Rozměry lůžkovin pro děti

Dalším standardním rozměrem povlečení a lůžkovin je povlečení pro naše nejmenší. Zde dělíme lůžkoviny zhruba do třech kategorií.

  • povlečení do postýlky -Pokud vám již miminko vyrostlo z kolébky, přesouváte ho do jeho první postýlky. Volba padla na nejdokonalejší věc všech dob a to na "šprušlovou" klasiku, kde snadno utěšíte dítko bez nutnosti přerušení spánku. Určitě zvolte peřinku v rozměru od 90x120 do 100x135 s polštářem 40x60cm, vhodnou právě do těchto postýlek.

 

Dětská povlečení

 

  • povlečení dětské - v okamžiku, kdy vám dítko odroste z malé dětské postýlky se přesune do postele dětské. Ideální vaší volbou je postel rostoucí kde si délku samotné postele upravíte dle aktuální výšky dítěte. Rozměr povlečení uvádíme 100x160 s polštářem již běžné velikosti 70x90cm.
  • povlečení klasická dětská - Pokud máte doma chlapáka, kterému již čouhají nohy mezi šprušlemi postýlky, z rostoucí postele mu visí hlava, je na čase pořídit postel pro dospěláka. Lůžkoviny již pořizujeme ve standardním rozměru 140x200. V obrovském výběru, který nám je dnes nabízen si jistě vybere jak strašlivý loupežník, tak jeho krásná malá princezna a na své si nepochybně přijdou i všichni větší teenageři.

 

Povlečení nejen pro děti

 

Doporučená doba pro výměnu lůžkovin se uvádí zhruba 3- 5 let. Pokud už nadešel jejich čas, nebo zkrátka cítíte potřebu svou ložnici obměnit, jaro je ideální doba pro realizaci těchto plánů. Pro doplnění dokonalého vzhledu nové ložnice doporučuji sladit s povlečením i ozdobný přehoz.

 


Datum zveřejnění: 09.03.2018