Nákup po telefonu 383 800 155 Když ručník v koupelně doslouží

Přijde vám, že stále častěji berete do ruky osušku a s hlubokou vráskou na čele zjistíte, že už není k použití? Barevně se už nepodobá originálu, otřepený lem, dokonce s velkou skvrnou uprostřed, ozdobenou spoustou různě velikých dírek?

Máme pro vás návod na jedinečné řešení...

Opět si manžel spletl váš oblíbený ručník s něčím, co už teď spíše připomíná onu mastnou olejnatou věc, kterou má odloženou vedle chladiče své porouchané motorky? Máme skvostný nápad na využití oné velké osušky i všech ostatních ručníků. Vlastnoručně si z nich vyrobte třeba venkovní květináč. Postup je jednoduchý a jistě ho zvládnou i ti méně zruční.  Máme pro vás návod na jedinečné řešení...

 

Květináč

Vytříděné a nepotřebné textilie ponořte do předem připravené, běžné betonové směsi. Naaranžujte je na určitou formu a nechte důkladně zatvrdnout. Jako forma dobře poslouží džber, kbelík nebo větší kořenáč. Zda bude konečný tvar kulatý či hranatý závisí pouze na vaší fantazii a použitých formách. Venkovní fasádní nátěr jen doladí konečný vzhled nepřehlédnutelných květníků, které už pouze počkají na osazení bylinkami, nebo barevnými krásně vonícími květinami.

 


Výroba originálního květináče

 

Nemáte prostory, kde podniknout pouť za originálním květináčem, nebo se zkrátka nechcete špinit s betonem? Máme pro vás tedy jiný tip.

Předložka

Použijte opět osušky a ručníky všech rozměru i barev. Rozměřte a rozstříhejte si textilii na stejně široké pruhy. Použijte tu nejdelší stranu, abyste získali co nejdelší pásy. Následně jednoduše spletete pásky do běžného copánku a stočíte do požadovaného tvaru. Zafixujte nití, nebo pomocí tavící pistole. Zda vytvoříte ovál, případně jiný tvar je opět zcela na vaší fantazii. Stejně je to i s barvami. Pokud splétáte více různých barev, slaďte je do stejných odstínů, jako je místnost, kam se chystáte podložku umístit. Tímto způsobem je možné vyrobit nejen předložku, ale jistě i kobereček, nebo funkční rohožku.

 

Předložku, nebo pončo zvládne jistě každý...

 

Objevila jste ještě donedávna sněhobílou osušku, teď už nápadně barvou podobnou novému odstínu vlasů vaší dospívající dcery? Zdobí ručník nedbale přehozený přes žebroví koupelnového topení temperový otisk ručičky vašeho malého výtvarníka?

Pončo

Právě přicházíme s nápadem, jak osušku zachránit. Ti šťastnější, kteří mají skvrnu v samém středu na tom vydělají, neboť budete střed vystříhávat. Přeložte tedy osušku na půl a dále ještě na čtvrtky. Získáte tím jakýsi obdélník, u kterého vystřihněte vnitřní roh, díky čemuž se vytvoří výstřih. Průměr upravte dle velikosti hlavičky, u které je žádoucí, hladký průchod bez odřených uší. Přehnutím zbylé kružnice vytvořte půlkruh, který celou délkou svého obvodu přišijte k výstřihu. Takto vytvořenou kapucku dozdobte oušky, očky nebo výše zmiňované otisky ručiček zachovejte také jako vhodnou ozdobu. Vaše super pončo lze použít nejen pro osušení tělíčka po koupeli, ale jistě poslouží i jako ochrana oděvu právě při domácí tvorbě vašich mazlíků.

 

Jak vyrobit poupelnovou předložku

 

Přesvědčili jsme vás, že k prvotnímu rozladění nad znehodnocenou osuškou nebyl důvod? Nahradila ho hrdost spojená s vlastnoručně vyrobeným originálem, který nejen poslouží, ozdobí, ale v neposlední řadě i potěší. Tedy žádný strach a s chutí do toho...

 


Datum zveřejnění: 08.02.2018