Nákup po telefonu 383 800 155 Prachové peří versus umělé vlákno?

Uvažujete, zda vašim blízkým, naším drahým nejmenším, nebo sobě nepořídit nové přikrývky a polštáře? Řešíte, zda vybrat starou dobrou klasiku husí peří, nebo se uchýlit k novým, tolik opěvovaným, umělým vláknům?

Určete si:

Jakou peněžní částku do pořízení nových lůžkovin hodláte vložit.

Jaké vlastnosti by měla nová peřina splňovat, popřípadě v jakých rozměrech a provedení se na trhu objevují.

Výšku polštáře lze snadno upravit přidáním, případě odebráním výplně.

Výběr nových lůžkovin

  • Pořizovací cena.  Koupě peřin péřových může značně zatížit vaši peněženku. Částky se pohybují kolem 4 až 10 tisíc za set (1 ks peřina + 1 ks polštář). U umělého vlákna se dostanete na hodnotu poloviční, někdy i třetinovou za kvalitní ložní soupravu.
  • Váha.  Zralejší generace si jistě ještě pamatuje na "babiččinu duchnu", pod kterou se nedokázal pomalu pohnout, natož otočit nebo odkrýt. Vysunout nohu z podpeřiny bylo takové maximum, co se dalo pro ochlazení udělat.Naproti tomu peřina z umělého vlákna je velice lehoučká a poddajná při jakékoliv manipulaci. Nemluvě o její vysoké a příjemné prodyšnosti.
  • Termoregulační vlastnosti.  Peřiny z jemného husího peří vynikají svou hřejivostí, ale to bohužel i v letních měsících. Naopak výplň z dutého vlákna, tvořena microprostorem mezi jednotlivými vlákny, slouží jako výborný termoregulační prvek. Tedy shrnuto: V létě hřeje. V zimě chladí.
  • Provedení + design.  Co se designu u péřových peřin týče, je výběr limitován pouze na barevné provedení sypku - na standardně modrý, růžový, případně bílý. U umělého vlákna se vyskytuje širší záběr. Mnozí z vás ocení spíše přikrývku s výběrem vůně. Aromatické silice zklidňují organismus a působí proti nespavosti, stresům, depresím a bolestem hlavy. Snižují nervozitu a svalové napětí, navozují tedy dobrou náladu a zpříjemňují usínání. V letních měsících jistě přivítáte vlastnost odpuzování hmyzu.S možností zvolit si vzor uspějete hlavně u  dětí. Na trhu se častokrát objevují prošívané deky s různými dětskými motivy pohádkových postav nebo oblíbených superhrdinů.

Jaká výplň bude ta pravá?

 

  • Alergie.  Mezi další neopomenutelný aspekt dnešní doby se řadí alergie postihující až 40 % dospělých a až 60 % dětí. Díky tomu musíte při výběru brát i na tento jev zřetel. U prachového peří existuje reálná možnost alergické reakce téměř 90 %. Prach, roztoči a bakterie patří mezi nedílnou součástí péřových peřin. Jejich likvidace samozřejmě možná je, ale je o poznání složitější než u lůžkovin z umělých vláken. Sada z umělých vláken je antibakteriální a alergicky neutrální.
  • Praní a údržba.  Praní některých druhů péřových lůžkovin není nemožné. Nejbezpečnějším způsobem však stále zůstává zanést vše do čistírny peří, kde se o vaše peřiny odborně postarají a vrátí vám je zpět čisté, voňavé a nadýchané. Cenově se taková údržba pohybuje v rozmezí 1 - 2 tisíc, podle velikosti peřiny a polštáře. Navzdory tomu péče o umělé vlákno je o poznání jednodušší a znatelně levnější. Veškeré výrobky můžete přímo prát v pračce na teplotu až 60 °C, včetně sušení v sušičce na nízkou teplotu. Tedy jasná volba pro osoby například s hyperhidrózou, nebo pro rodiče malých dětí, kterým se ještě může stát v průběhu spánku "nehoda".


 

Co říci závěrem?
Volba zůstane vždy na vás a po zodpovězení daných otázek (co od lůžkovin očekáváte, nebo neočekáváte) se může odpověď jevit o trochu jasnější.

 

 

 


Datum zveřejnění: 11.01.2018