Nákup po telefonu 383 800 155 Co je certifikát Öko-Tex Standard 100?

Víte co znamená, když má produkt označení Öko-Tex Standard a proč bychom jej měli upřednostnit před ostatním zbožím, které toto označení nenese?

ÖKO-TEX® je mezinárodní certifikační systém pro kontrolu textilií, které jsou a musí být vyrobené výhradně jen z nezávadných materiálů. Tento systém byl vyvinut už v roce 1992 a pro zákazníky je jakousi garancí kvality a hlavně pak nezávadnosti.

Výrobky s označením ÖKO-TEX Standard 100

Každý takový výrobek a materiál je testovaný nezávislou testovací asociací, kterou tvoří 17 ústavů s pobočkami po celém světě. Testovací kritéria jsou neustále aktualizována a zpřísňována na základě nejnovějších vědeckých poznatků na celosvětové úrovni. Díky mnohaletým zkušenostem přispívá ÖKO-TEX Standard 100 k vysoké a efektivní bezpečnosti výrobků směrem ke spotřebiteli. Zkušební kritéria a mezní hodnoty v mnoha případech výrazně přesahují platné národní i mezinárodní normy. V širším kontextu pak pravidelné audity zajišťují celosvětově udržitelné povědomí o odpovědném používání chemických látek.

Jaká jsou zkušební kritéria pro testované textilie?

U produktů, respektive vzorků textilií, se testuje hodnota pH, dále se zkoumá možný obsah pesticidů, formaldehydu, těžkých kovů, konzervačních látek, apod. V použitých barvivech se přezkoumává možná přítomnost karcinogenních a alergenních složekJednotlivé testy ÖKO-TEX® pro škodlivé látky jsou založeny na příslušném účelu textilií a materiálů. Čím intenzivnější je kontakt s pokožkou, tím přísnější jsou ekologické požadavky, které je třeba dodržovat. Proto se rozlišuje mezi čtyřmi kategoriemi produktů. 

 

  • Třída produktů I: výrobky pro děti do 3 let (spodní prádlo, košilky, oděvy, ložní prádlo, ručníky, atd.)
  • Produktová třída II: výrobky, které přichází do přímého kontaktu s kůží (spodní prádlo, ložní prádlo, trička, ponožky atd.)
  • Třída produktu III: výrobky používané mimo kontaktu s pokožku (bundy, kabáty apod.)
  • Produktová třída IV: dekorace / Materiály pro vybavení (záclony, ubrusy, potahy na čalounění apod.)

 

ÖKO-TEX Standard 100  je tedy jakýmsi mezinárodním puncem kvality a nezávadnosti v našem zboží. Certifikované zboží tak může vaše děti ochránit například před nepříjemnými alergickými reakcemi.

 

 

 


Datum zveřejnění: 10.01.2018