Nákup po telefonu 720 996 832   po - pá 7:30 - 16:00 hod.


SLEVA 15 % na kategorii

,,akce tohoto týdne" kód: SLEVA15

.

.


Vybíráme povlečení na dvojlůžko

Jste milovníkem velké postele s neomezeným prostorem pro vaše snění, o který se v žádném případě nehodláte dělit? Případně vlastníte sexy dlouhé nohy, k vaší smůle čouhající z každé postele i peřiny?

Pokud už vás tedy omrzelo spát neustále v ponožkách a toužíte pro příjemně prospané noci, jakou si dopřávají ti šťastnější z nás, je na čase se poohlédnout po francouzském povlečení a ideálně v prodloužené délce.

 

Jemné trendy květy.

 

Špetka z historie

Jak již ze samotného názvu francouzské peřiny vyplývá, sahá její původ do o něco málo teplejších končin, než jsou ty naše. Původní lůžkovina ovšem vypadala zcela jinak. Nejednalo se o přikrývku povlečenou do různobarevných textilií, šlo pouze o jakýsi přehoz na postel velkého rozměru, zahalující celou postel včetně všech nocležníků.
Tento typ pokrývek se v přímořských oblastech používá stále. Předpokládám, že se s nimi na svých letních dovolených setkal téměř každý. Velká "plachta" překrývající postel, s možností použití vlastní deky pro případ chladnějších nocí.

 

Rozměr a barvy přizpůsobme svým potřebám.

 

Jaký rozměr lůžkoviny vybrat?

Jak jsme už naznačili, ne každý je zastáncem tulivého způsobu spaní, nebo zkrátka potřebuje jiný než standardní rozměr lůžkoviny.

  • Dvoulůžko klasické. Budíte se ráno obmotáni vlastními končetinami, s hlavou ve spodní části postele? Zvolte raději větší postel a velkou francouzskou peřinu, zaručující vám prostor i pohodlí.
  • Dvoulůžko prodloužené. Pokud jste zamilovaní a toužíte po kontaktu s vaším dvoumetrovým protějškem, určitě zvolte francouzský rozměr v prodloužené délce. Lépe mít nohy v teple, než nudli u nosu u mužů zmírajících na rýmu obzvláště.
  • Jednolůžko klasické. Varianta vhodná nejen pro naše odrostlé děti, kdy si první "velká postel" žádá samozřejmě i první dospělácké povlečení. Motiv oblíbeného dětského hrdiny jistě nic nezkazí. Ale také pokud si s partnerem každý rád vlezete pod vlastní peřinu.
  • Jednolůžko prodloužené. Stejně tak u prodloužené délky povlečení, tato varianta bude ideální pro lidi, co se neradi dělí o svojí peřinu a zároveň se řadí mezi dlouhány. Jedná se o rozměr peřiny 140 x 220 cm.

 

Jak se poprat s výběrem materiálu?

Už naši předci si na bezchybném povlečení zakládali. Dle jasných barev a bezvadného vyžehlení se poznala každá správná hospodyňka. Do dnešního dne se tolik nezměnilo. Pouze volba materiálů se přizpůsobila naší uspěchané době.

  • Trocha luxusu. Pokud se chcete nechat hýčkat sáhněte po kvalitě. Hladký a chladivé saténové povlečení, stejně jako nepřehlédnutelné damašekové povlečení vás přivede na samý vrchol blaha.
  • Nesmrtelná bavlna. Zastánci lety prověřené klasiky jistě sáhnou po tradičním bavlněném povlečení a snad jen ti, co zcela nekamarádí s žehličkou zvolí raději bavlněnou úpravu zvanou krep - krepové povlečení.
  • Hřejivý mikroflanel. Tento až neuvěřitelně hřejivý a jemný materiál s příjemně hebkým mikroflanelovým vlasem dokázal za velice krátkou dobu proniknout mezi nejžádanější a nejkvalitnější materiály celého textilního světa. Hledejte v oddělení mikroflanelového povlečení.

 

 

Jak si správně zvolit.

 

Jak správně vybrat nejen lůžkoviny, ale i vhodné povlečení se na první pohled může zdát jako jeden veliký, nepřehledný rébus. Věřte, že s přibývajícími zkušenostmi a během poměrně krátké doby si vyberete své skutečné favority, a ti Vás budou provázet životem i příjemnými sny.


Datum zveřejnění: 17.10.2018