Nákup po telefonu 720 996 832   po - pá 7:30 - 16:00 hod.


SLEVA 15 % na kategorii

,,akce tohoto týdne" kód: SLEVA15

.

.


Krtek dětský motiv který neomrzí

Zdeněk Miler jméno, které zná snad každý malinko odrostlý školák. Grandiózní výtvarník, který uchvátil doslova celý svět jednou z nejmilovanější dětskou večerníčkovou postavičkou.

Je až k nevíře, že tento dobrosrdečný a roztomilý krtčí nezbeda, baví naše nejmenší celých 60 let. Již našim babičkám bylo v roce 1957 umožněno shlédnout první díl tohoto fenoménu, který autor nazval: Jak krtek ke kalhotkám přišel. Autorovo nadšení a obrovský krtčí úspěch se zasloužil o skutečnost, že během několika let následovalo hned několik desítek jeho pokračování.

Kompletní krtčí rodinka


Obliba tohoto černého sametového kožíšku se s postupem času vůbec nezměnila, snad jen jeho "výlet" do světa je dnes velkolepější. Nejen, že se vysílá ve většině států celého světa, dokonce překročil i hranici vesmíru. Jeho plyšová postavička byla součástí posádky raketoplánu Endevour, která ho úspěšně vynesla v roce 2011 do hlubokého vesmíru.

 

Stříbrná mince

Jako posvěcení Milerova úspěchu byla v roce 2012 českou státní mincovnou ražena edice stříbrných mincí nazvaná KRTEČEK A JEHO SVĚT, jako součást českého kulturního děditsví, nositeli ideálů své epochy a dobovým poselstvím budoucím generacím.

 

 

Edice stříbrných mincí nazvaná Krteček a jeho svět

 

Cvrček a Štěňátko

Jako další důkaz mistrovi výjimečnosti uveďme i ostatní jeho nesmrtelné výtvory. Stejně úžasné postavičky Cvrčka, společně se zvědavým Štěňátkem sice nenesou krtkovu slávu, ovšem bezesporu krása obrázků a přívětivost samotných příběhů si s tím krtkovým v ničem nezadá.
Krteček samozřejmě svou životní pouť neabsolvuje sám, doprovázejí ho i jeho nejvěrnější kamarádi Myška, Ježek a Králík. Vyzdobit si své království mohou naši nejmenší nejen různě velkým plyšovým mazlíkem, ale spoustou dalších drobností.

 

Ložnice

Na božského krtečka bežně narazíme na veškerém dětském vybavení a bezesporu hlavně v jejich pokojíčcích.

  • Povlečení. Jistě nikde ve svém okolí nenarazíte na dítko, které by netoužilo zachumlat své znavené tělíčko do voňavých peřin povlečených do dětského povlečení  s tímto sametovým tvorečkem. A myslím, že by tímto motivem nepohrdl leckterý dospělý.
  • Prostěradlo. Co by lépe doplnilo krtečkovské povlečení, než prostěradlo tvořící nepřekonatelný barevně sladěný set těchto nerozlučných přátel.
  • Polštářek. Konečný a dokonalý vzhled dětských doupátek neumocní nic lépe, než dekorativní polštářek s krtčími kamarády.

Krtečkův set

Koupelna

Na čumáček vykukující z hromádky bezesporu narazíme nejen ve večerníčku, ale snadno i koupelnách, kde vzorně visící ručník nabádá k příjemné, každodenní hygieně.

  • Osuška. Onen vzorně pověšený dětský ručník nejen vybízí vaše špunta k jeho použití, navíc vám prostor koupelny barevně dozdobí a zútulní.
  • Pončo. Pro neposedného, vykoupaného čiperu, pořídíme barevné dětské pončo, kdy snadným přetažením přes poskakující hlavu, bleskurychle oblečeme nejednoho mokrého cvrčka.
  • Župan. Pokud se váš nezbeda nerad koupe, zkuste drobný trik s župánkem, do kterého se smí obléci pouze po pravidelné večerní koupeli. Ze špindíry se rázem stane nablýskaný fešák.

 

 

Co takhle pohádku?

 

 

 


Datum zveřejnění: 11.09.2018