Nákup po telefonu 383 800 155    po - pá 7:30 - 16:00 hod.


DOPRAVA ZDARMA na VŠE!
Pouze do 15.11.


Jak nejlépe bojovat s ekzémy a alergií?

Alergie se během posledních několika desítek let stala takzvanou civilizační chorobou. Určitým druhem alergií dnes trpí až 75% obyvatel, malých dětí nevyjímaje.

Ať už je projev alergie jakýkoliv, vždy je pro dotyčného tento stav velice nepříjemný a do určité míry i omezující. S nástupem antihistaminických léků, se život alergikům zásadně zlepšil. Bohužel jejich velkým nedostatkem je alergické příznaky pouze potlačit, ovšem ne léčit.
Nejideálnější by samozřejmě bylo se látkám způsobujícím alergii vyhnout, a vzniku reakce předejít, ovšem u většiny případů to není zcela možné.

 

Atopické kožní ekzémy

Při těchto kožních reakcí je nutno zamezit kontaktu kůže s jakýmkoliv umělým vláknem a to i v minimálních příměsích. Nejideálnější volbou tedy bezesporu zůstává čistá 100% bavlna.

  • Prostěradlo. Prostěradla zásadně povlékáme bavlněná. Jersey, froté případně hladká plátěná, budou ideální atopickou volbou.
  • Povlečení. I v tomto případě se budeme držet v oblasti bavlníkové rostlinky. Za 100% bezpříměsovou bavlnu v různých úpravách vám bude jistě vděčna nejen postižená pokožka.
  • Pyžamo. Plátěných klasických pyžam i košilí v dnešní době značně ubylo, a co si budeme povídat, nenajde se moc osůbek, které by se do těchto modelů chtělo opět odít. Přesto bych moc neexperimentovala a od pyžam bavlněných bych se raději moc nevzdalovala.
  • Koupelna. I zde by se atopici měli mít na pozoru. Kdo se improvizace bojí, raději zůstane u froté osušek i ručníků. Těm odvážnějším můžeme nabídnout vlákno bambusové případně s příměsí Aloevera pro atopiky též zcela vhodné.

Alergie nás může značně potrápit.

 

Alergie na prach a roztoče

Tento druh alergie se od kožní liší především v jejich projevech. Postižený netrpí kožní reakcí, ale většinou dýchacími obtížemi, ucpaným nosem, slzícím okem a nezřídka dušností až astmatem.

  • Prostěradlo. Prostěradla raději volíme hladká, aby zde ulpívalo co nejmenší množství alergenů. Tedy jersey a plátno je super volba velice příjemného materiálu.
  • Povlečení. Při výběru povlečení bych se zásadně vyhnula povlečení z mikroflanelu. Tento materiál je díky svému vysokému vlasu zcela nevhodný.
  • Koberce. Zde se odborníci stále neshodli. Jedni tvrdí, že než vířící prach na holé podlaze je příhodnější nechat ho usadit do koberce. Na vhodnější variantu si tedy alergici budou muset ještě počkat.
  • Závěsy. Pokud nechceme prát závěsy stejně často jako povlečení, raději je vyměňme za žaluzie. Místo s největším množstvím usazeného prachu jsou totiž právě záclony společně se závěsy.

Volte vždy vhodné materiály.

 

Alergie na peří

Jak již vypovídá podnadpis při alergiích na peří na klasickou peřinu určitě zapomeňte.

  • Lůžkoviny. Umělá vlákna dnes doslova zaplavila trh. Kvalita a zpracování se různí, zaměřme se tedy na pár zásadních bodů. Základem těchto přikrývek je možnost praní v pračce, sušení v sušičce a ideálně pořiďte standardní rozměr pro bezproblémové dokoupení vhodného povlečení.
  • Přehozy. I zde pořizujeme přehozy zásadně bez péřové výplně. Raději se přikloníme k prošívanému molitanu, nebo dutému vláknu.

 

Jak snadno poznat alergii...

 

Uvedli jsme zde pouze ty nejběžnější alergie, ovšem věřte, že lidský organismus může trpět alergií snad na vše co vás napadne.

 


Datum zveřejnění: 11.07.2018