Nákup po telefonu 383 800 155 Tajemství ložnice podle Feng Shui I.

Probouzíte se po ránu rozlámaní a nevyspalí? A napadlo vás, že jednou z příčin může být i špatné uspořádání celé vaší ložnice?

Feng Shui je staré čínské umění, které napomáhá k harmonizaci energií v prostoru. Pokud se jím necháte inspirovat a zakomponujete jednotlivé prvky z jeho učení i do svého domova, může tento krok pozitivně ovlivnit život vám i celé vaší rodině.

Přitom dodržování těchto zásad vůbec nemusí být drahá záležitost. Často stačí jen upravit umístění nábytku tak, aby byl v harmonii s proudící energií a přírodními silami.

Pojďme si společně přiblížit prvních pět tipů, které vám pomohou k tomu, aby se vaše ložnice stala opravdovým prostorem klidu, pohody a místem pro příjemný spánek.

① Žádná televize, počítač, ani cvičební pomůcky

Sáhněte si do svědomí. Kolik z vás porušuje hned tento první bod? Přitom všechny tyto tři vyjmenované prvky zásadně ovlivňují kvalitu našeho spánku. Úprava ložnice podle této zásady vás přitom nevyjde ani na korunu.

② Rostliny do ložnice nepatří

Rostliny do prostoru ložnice umístěte jen v případě, že je tato místnost opravdu dostatečně velká a květiny tak zůstanou daleko od postele.

③ Postel musí sedět

  • Noční stolky umistěte po obou stranách postele.
  • Umožněte přístup k posteli z obou stran.
  • Přiražte postel čelem k plné stěně. Nenechávejte jí volně v prostoru.
  • Vyvarujte se umístění postele hned naproti dveřím a ideálně ať je co nejdále od nich.

④ Zvolte uklidňující barvy

Pokud chcete podpořit tok energie ve své ložnici, báječně se vyspat a mít i zdravý partnerský život, učení Feng Shui doporučuje použít barvy kůže a to nejen na povlečení a prostěradlo, ale do celého interiéru ložnice. Pod tímto pojmem si představte světle bílou až tmavě čokoládově hnědou. Více o barvách a jejich působení na spánek se dočtete v našich předchozích dvou článcích, které se tomuto tématu přímo věnují (Barvy v ložnici I., Barvy v ložnici II.).

 

Hnědé povlečení Orianne

Luxusní bavlněné povlečení Renforcé Orianne hnědá 140x200

 

⑤ Čerstvý vzduch v ložnici pro kvalitní spánek

V ložnici je vhodné často větrat. Případně se doporučuje využití čističe vzduchu. Okysličený vzduch přispívá k dobré energii a k lepšímu spánku.

 

V příštím díle "Tajemství ložnice podle Feng Shui" vás seznámíme s dalšími tipy, jak harmonizovat svůj domov.

Podělte se s námi na našich facebookových stránkách, jak pomohl styl Feng Shui k vašemu lepšímu a láskyplnému domovu. Těšíme se na vaše zprávy a komentáře.

 

 


Datum zveřejnění: 06.12.2017