Nákup po telefonu 383 800 155    po - pá 7:30 - 16:00 hod.Výběr matrace levou zadní: Díl #2

Kde jsme to vlastně minule skončili? Ano, u toho, zda by si partneři měli pořizovat matraci společnou, nebo si raději každý vybral tu svou. Tak pojďme dál. V dnešním díle se podíváme na materiál a další nezbytnosti, které byste při výběru matrace neměli opomenout.

Materiál

Rozlouskněme tedy pomyslný oříšek v otázce výběru materiálu. Dnes už naštěstí nemusíme uléhat na slamníky, jako tomu bylo v minulosti. Posunuli jsme  se přes tolik, v nedávné době oblíbené pružinové matrace, až k modernějším materiálům a to pěnovým.

  • Polyuretanová pěna. Největší zastoupení při výrobě matrací má pěna Polyuretanová neboli molitan. Jeho vysoká oblíbenost spočívá hlavně v cenové dostupnosti, díky které si ji snadno pořídíte i na chatu nebo letní byt.
  • Studená pěna. Dalším oblíbeným vysoce kvalitním, pružnějším, trvanlivějším a vzdušnějším materiálem je pěna studená. Její otevřená buněčné struktura má širokospektrální zastoupení v sektoru výroby velice kvalitních matrací.
  • Paměťová pěna. Po studené pěně následuje nejvyšší řada pěn a to pěna paměťová nazývaná také jako líná pěna. Mezi největší klady patří její reakce na teplo těla, díky které se přizpůsobí páteři a stabilizuje jí v optimální poloze. Ideální volba pro všechny, kteří touží po měkkém a komfortním lůžku, popřípadě pro ty, kteří jsou k němu upoutáni trvale.
  • Sendvičové matrace. V této poslední skupině se jedná o matrace složené z více vrstev o různé tloušťce a tuhosti daných pěn. Kvalitnější matrace bývají doplněny o vrstvou bambusu, případně latexu, čímž se zákazníkovi výrazně sníží riziko chybně vybrané matrace. Neopomenutelnou výhodou je možnost oboustranného použití s různým zvrásněním a tuhostí pěnového povrchu.

 Rošt

Při výběru roštu se řiďte pravidlem: čím jsou mezery mezi roštovými lamelami menší, tedy počet lamel je větší, tím je rošt kvalitnější. Jednotlivé lamely bývají uchyceny pomocí kaučukových pouzder k samotnému rámu roštu.

  • Správně zvolený tip roštu se odvíjí od výběru správné matrace. Matrace určená pro pevný lamelový, případně deskový rošt nemusí být vždy vhodná pro jiné druhy např.polohovatelné
  • Pokud je součástí postele úložný prostor, berte zřetel na neprodyšnost prostoru pod vaší postelí a přizpůsobte této skutečnosti výběr matrace i samotného roštu.

 Potah

Doladění potahu je v této fázi už spíše třešnička na vrcholu dortu. Jedná se vesměs o hygienickou a estetickou stránku. Tedy zda vyberete antibakteriální úpravu vhodnou pro alergiky, nebo potah s příměsí aloe Vera, popřípadě bambusovou viskózu je už zcela ve vaší režii. Zaměřme se spíše na gramáž použité tkaniny. Jasnou volbou také zůstává potah snímatelný, pro možnost snazšího vyprání samotného potahu.

 

 Ochrana

  • Pokud už investujeme mnohdy nemalé peníze do nákupu matrace, nezapomínejte o ni správně pečovat.  Dnes patří mezi naprostou samozřejmost povléci matraci do kvalitního prostěradla. Ať už vyberete froté, jersey nebo plyšový mikroflanel, jistě nesáhneme vedle.
  • Výborným pomocníkem se nabízí chránič matrace. Jinak nepropustná prostěradla nejsou na trhu také žádnou novinkou. Jedná se v zásadě o výrobek sloužící k ochraně matrace samotné před nečistotou a hlavně jakoukoliv tekutinou. Spousta rodičů již přišla na chuť jejich výhodám a chtániče se staly nenahraditelnou součástí lůžka nejen jejich dětí.

 

Vybíráte matraci?Volba toho, do čeho naší drahou vyvolenou oblečeme, jaké prostěradlo, povlečení nebo snad přehoz na ni vložíme je pouze na vás. Řiďte se vlastním citem i vkusem, a nenechte se stáhnout něčím, co právě "frčí" neboť spát v tom budeme pouze a jenom VY...


Datum zveřejnění: 10.07.2018