Nákup po telefonu 383 800 155 Fialová - barva léta 2018

Letošní léto na plné čáře ovládne fialová barva, jste její milovníci nebo si k ní stále hledáte cestu? Dáme vám par tipů jak s ní rozsvítit váš interiér a kde všude se hodí používat.

Odstín fialové barvy je poměrně široký pojem, letním hitem je ale spíše tmavě fialová barva, které nese název Ultra Violet. Fialová barva patří mezi základní barvu a vznikla namícháním červené a modré barvy, jako doplňková barva se k fialové udává žlutá.

Zbavte se stresu a zharmonizujte se ve fialové ložnici

Tmavší odstín fialové často symbolizuje duchovno, magii a lidé, kteří se s ní rádi obklopují bývají velmi citliví a empatičtí. Udává se, že fialová barva v místnosti skvěle pomáhá při meditaci, dokáže vás zklidnit a dokonce působí proti stresu a hyperaktivitě. Vhodné je tedy zakomponovat fialovou barvu do ložnice, kde se často můžete oddávat odpočinku a spokojeně relaxovat. Pokud budete volit tmavě fialový odstín, doporučuje se raději méně než více, pro začátek pár doplňků, které budete vhodně kombinovat s bílou, šedou, růžovou nebo žlutou. To jsou totiž barvy, které se k fialové hodí nejlépe.

   violet GIF

Fialová barva v ložnici vypadá skvěle

 

Propusťte uzdu své kreativitě a fantazii

Pokud máte ve svém bytě nějaké místo, kde rádi přemýšlíte nebo pracujete, nebojte se ho obohatit o nějaký ten fialový kousek. Fialová barva podporuje kreativitu a inspiraci, údajně dokáže i léčit. Vhodný může být například nějaký fialový doplněk do pracovny nebo si vybavit fialově koupelnu, třeba vás ve vaně překvapí nějaký nápad za miliony.

 

S vybavováním fialové koupelny začínejte postupně

Fialová elegance v koupelně

Fialová barva se řadí mezi elegantní, někdy i romantické barvy, bude tedy vhodnou barvou do moderní koupelny. Nezapomínejte však na pravidlo, že tmavé barvy opticky zmenšují prostor, volte tedy fialovou na adekvátních plochách. Pokud zvolíte barevný obklad těžko se vám bude po pár letech okoukání vyměňovat. Řídíte-li se aktuálními trendy a nebo máte fialovou barvu rádi, sahněte spíše po fialovém setu ručníku a osušky, vonných svících, dekoracích či předložkách do koupelny. Přeci jenom fialová barva frčí letos a příští rok může být všechno zase jinak.


Datum zveřejnění: 11.06.2018