Nákup po telefonu 720 996 832   po - pá 7:30 - 16:00 hod.


SLEVA 15 % na kategorii

,,akce tohoto týdne" kód: SLEVA15

.

.


Fialová barva trendem letošního léta

Letošní léto na plné čáře ovládnou všemožně barevně fialové odstíny. Jste-li milovníky těchto odstínů, máte vyhráno, my ostatní si k ní pokusíme cestu najít.

Odstín fialové je poměrně široký pojem, stylizujme se tedy raději spíše do tmavě fialové, které nese název Ultra Violet a postupujme opatrně a s rozvahou.

 

Ultra violet, barva roku 2018

Něco o síle této barvy

Zbavte se stresu a zharmonizujte se do fialové. Tmavší odstín fialové často symbolizuje duchovno a magii. Osoby, které se s ní rády obklopují bývají velmi citliví a empatičtí. Udává se, že fialová barva v místnosti skvěle pomáhá při meditaci, dokáže vás zklidnit a údajně působí proti stresu a hyperaktivitě. Vhodné je tedy zakomponovat fialovou barvu také do ložnice, čímž docílíte plnohodnotného odpočinku a stoprocentního relaxu.

 

Jak kombinovat právě fialovou

Pokud budete volit tmavě fialový odstín, držte se pravidla méně je více.

  • Fialova. Začněme zprvu pár doplňky, které barevně zkombinujeme s odstíny bílé, šedé, růžové nebo žluté. Toto jsou ideální barvy, které dají danému fialovému odstínu lépe vyniknout nejen na bavlněném povlečení.
  • Fialova. Pokud máte ve svém bytě nějaké místo, kde rádi přemýšlíte nebo pracujete, nebojte se ho nějakým drobným fialovým kouskem obohatit. Fialová barva podporuje kreativitu, povzbuzuje mozek a údajně působí i pozitivně na zdraví. Tedy fialový dekorační polštářek je bezva první počin.
  • Fialova. Tato barva působí blahodárně nejen v ložnici a pracovně, příjemně může fungovat i v kuchyních a koupelnách. Tedy s barevně sladěnými podsedáky na židlích budete bezpečně IN.

Fialová barva v ložnici vypadá skvěle

Fialová elegance právě v koupelně

Fialová barva se řadí mezi elegantní, přímo až romantické barvy, bude tedy též vhodnou barvou do každé moderní koupelny.

  • Nezapomínejte však na pravidlo, že tmavé barvy opticky zmenšují prostor, volte tedy fialovou do adekvátních ploch.
  • Pokud zvolíte barevný obklad, jen těžko se vám bude po pár letech vyměňovat, tedy zde raději volme barvy neutrální, nevýrazné a barevně lehce sladitelné.
  • Řídíte-li se aktuálními trendy, případně máte fialovou barvu opravdu ve vysoké oblibě, i tak sáhněte raději po fialovém setu ručníku a osušky, předložkách do koupelny či vonných svíčkách. Přeci jenom fialová barva frčí letos a příští rok může být všechno jinak.

 

 S vybavováním fialové koupelny začínejte postupně

 

Tip PovlečemeVas:
Fialová nepatří mezi základní barvy, ale snadno jí docílíme smícháním červené a modré barvy. Tedy i doplňky volme vhodné k těmto základním barvám.

  

 

 

 

 

 


Datum zveřejnění: 11.06.2018